Młody elblążanin zdobył brązowy medal

Maciej Pietrzak z klubu WKS Flota Elbląg zdobył brązowy medal na strefowych Mistrzostwach Polski młodzików w strzelectwie sportowym, które zakończyły się właśnie w Bydgoszczy (18-20 września). Bardzo dobrze spisali się także elbląscy juniorzy, którzy wrócili z Mistrzostw Polski rozgrywanych we Wrocławiu.

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików brązowy medal w konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików zdobył Maciej Pietrzak, który reprezentuje barwy WKS Flota Elbląg. 

“Jestem bardzo dumny z Macieja, który przykłada się do treningów co procentuje na zawodach. Liczę na jego postawę w przyszłości i sukcesy w kolejnych zawodach” – mówi Jerzy Domeracki, trener brązowego medalisty i prezes WKS Flota Elbląg.

Z bardzo dobrej strony na zawodach w Bydgoszczy pokazał się również 13 letni Kacper Wasilewski, który uzyskał dobry wynik w pistolecie. Z racji młodego wieku nie mógł on być jeszcze oficjalnie ujęty w klasyfikacji i komunikacie z zawodów, ale pokazał duże możliwości. “Liczę na niego w najbliższej przyszłości” – mówi Jerzy Domeracki.

Reprezentujący elbląski klub zawodnicy zajęli także wysokie miejsca w finale zakończonej tydzień temu (09-13 września) we Wrocławiu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Wiktoria Gabis zajęła 4 miejsce w konkurencji karabin sportowy 3×30, polegającej na strzelaniu z postawy stojącej, klęczącej i leżącej. Z kolei w konkurencji karabin pneumatyczny Mateusz Stalmirski zajął 7 miejsce. 

“Cieszę się, że mamy w Elblągu młodzież w różnych kategoriach wiekowych, która zdobywa medale i pracuje na kolejne sukcesy” – dodaje Jerzy Domeracki.

Klub WKS Flota Elbląg zaprasza wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież, na treningi strzelectwa sportowego, które odbywają się przy ul. Junaków 2. Klub udostępnia wszelki niezbędny sprzęt umożliwiający rozpoczęcie niezwykłej przygody ze strzelectwem.

WKS Flota Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register