Młodzi elbląscy tancerze mistrzami Polski

W minioną sobotę 27 kwietnia 2019 w Inowrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski WADF  Urban Pop , Freestyle i Performdance. W Mistrzostwach wzięli udział tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego DESTINATION.

Mistrzostwa Polski WADF, które w tym roku dobywały się w Inowrocławiu, zakończyły się ogromnym sukcesem dla młodych tancerzy z UKTS Destination. Z najważniejszej imprezy w tym roku nasi zawodnicy wrócili z tytułem Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski tradycyjnie stały na wysokim poziomie, a na parkiecie rywalizowali ze sobą najlepsi tancerze z całego kraju. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowali się elbląscy tancerze UKTS Destination. Najwyższe pierwsze miejsce i jednocześnie Mistrzostwo Polski zdobyła formacja Destination, tańcząca w kategorii 12-15 lat, prowadzona przez Milenę Sikorską i Wiktorię Sudomierską. Oprócz tytułu Mistrza Polski nasze tancerki otrzymały nominację do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Europy i Świata WADF 2019.

– Dla naszych tancerek sam udział w Mistrzostwach był ogromnym wyróżnieniem i wyzwaniem, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z tak wspaniałego wyniku, ponieważ ciężko na to pracowaliśmy podczas zajęć tanecznych – dodaje Milena Sikorska, trener i prezes UKTS Destination.

Na podium stanęli również nasi najmłodsi tancerze startujący w kategorii solo do 8 lat z wynikami:
2 miejsce – Zuzanna Hołody
3 miejsce – Maja Zumkowska
4 miejsce – Oliwia Kamińska

Znakomity występ i miejsce zaraz za podium zdobyła formacja Destination Kids, startująca w kategorii do 11 lat.

– Gratulacje należą się dla wszystkich tancerzy za ich ciężka pracę włożoną w przygotowania oraz zaciętą rywalizację ze wszystkimi tancerzami. Od godzin porannych po późne godziny wieczorne zacięcie rywalizowali i walczyli o każde wejścia do finałów. Jesteśmy bardzo dumni z osiągniętych wyników, które pokazują, że zaangażowaniem i ciężką pracą można osiągnąć naprawdę wiele – kończy Milena Sikorska, trener i prezes Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Destination.

UKTS Destination

Destination Elbląg

Destination Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register