Modna biżuteria na wiosnę: naszyjniki z literką

Współcześnie projektanci biżuterii bardzo chętnie prezentują naszyjniki z literką, które lata temu były prawdziwym modowym hitem. Dziś ponownie wracają do łask, jednak w zupełnie nowej odsłonie. Naszyjniki z literką możemy nosić na wiele różnych sposobów.

Stylowe naszyjniki z literką: moda, która zatacza krąg

Pomysł tworzenia naszyjników z literką nie jest nowy. Tego typu biżuteria była znana i cieszyła się ogromną popularnością kilkanaście lat temu. Jednocześnie wówczas kobiety nosiły niemal tylko i wyłącznie naszyjniki z pierwszą literą swojego imienia. Co więcej literka prawie zawsze zawieszona była na łańcuszki.

Obecnie projektanci biżuterii pozwalają na większą dowolność. Naszyjniki z literką zawieszone na cienkim łańcuszku wciąż są popularne (i chętnie wybierane przez kobiety preferujące styl minimalistyczny), jednak szalenie modne są również efektowne naszyjniki w postaci ozdobnej literki zawieszonej na kolii pereł.

Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nosić naszyjnik z pierwszą literą swojego imienia. Jednak równie popularnym trendem jest noszenie liter symbolizujących imiona ukochanych osób (a nawet zwierząt domowych). Pierwotnie naszyjnik z literą składał się z łańcuszka i jednej litery. Dziś bardzo często wybiera się większą ilość liter. Można z nich skomponować swoje imię, litery mogą również pochodzić od imion wszystkich członków rodziny. Bywa, że kobiety decydują się na wybór liter, których sens jest znany tylko im (mogą być to po prostu litery, które danej osobie przynoszą szczęście lub efektownie się prezentują).

Naszyjniki z literką jako dodatek do stylizacji

Bardzo modne naszyjniki z literką pasują do wielu stylizacji. Dzięki nim możemy łatwo podkreślić swój indywidualny styl. Możemy wybierać pomiędzy literami i łańcuszkami bardzo prostymi, jak i wyjątkowo ozdobnymi. Prosty naszyjnik z literką zawieszony na cienkim łańcuszku będzie dobrze komponował się ze stylizacjami minimalistycznymi. Bez przeszkód można założyć go do pracy, w której obowiązuje ścisły dress code. Z kolei naszyjniki z literką na kolii pereł idealnie komponują się z kreacjami wieczorowymi (białe perły pasują do wszystkiego, dlatego nie ma znaczenia jaki kolor ma nasza suknia).

Jak nosić naszyjnik z literką?

Jeżeli chodzi o noszenie naszyjników z literką – projektanci dają nam wolną rękę. Możemy nosić naszyjniki z pojedynczymi literami. Równie popularnym trendem jest zawieszanie na jednym łańcuszki większej ilości zawieszek. Część kobiet decyduje się na zakładania jednocześnie kilku łańcuszków z literami (najlepiej, kiedy są one różnej długości – w ten sposób eksponujemy litery).

Znaczenie litery, którą nosimy na szyi może być znane tylko nam. Jeśli mamy taką ochotę wybierzmy imię własne, swojego partnera, dzieci, członków rodziny, a nawet zwierząt. Jednocześnie nie jest powiedziane, że litera musi coś oznaczać – wystarczy, że nam się podoba.

W przypadku gdy decydujemy się na naszyjnik z literą na kolii pereł, starajmy się nie zakładać większej ilości perłowej biżuterii (możemy zrobić wyjątek w sytuacji, gdy wybieramy się na wesele lub bal i zakładamy ozdobną suknię wieczorową). Duża ilość pereł przy codziennej stylizacji jest zbyt przytłaczająca.

Naszyjnik z literką niezawodnym upominkiem

Efektowny naszyjnik z literką można podarować kobiecie w praktycznie każdym wieku (jest to biżuteria uniwersalna, odpowiednia dla każdej grupy wiekowej). Jeżeli nie wiemy który naszyjnik wybrać – bezpieczniej jest postawić na jak najprostszy model. Ucieszy się z niego minimalistka, a kobieta, która na co dzień nosi większą ilość biżuterii po prostu połączy go z innymi ozdobami.

Warto zastanowić się nad wyborem konkretnej litery. Gdy kupujemy naszyjnik dla babci, można wybrać litery symbolizujące imiona jej wnuków. Zawieszka będąca prezentem dla młodej dziewczyny powinna być raczej pierwszą literą jej imienia (chyba, że osoba ta życzy sobie inaczej).

Zdecydowanie dobrym wyborem na prezent są naszyjniki z literą ze stali szlachetnej, które są nie tylko efektowne, ale i bezpieczne dla alergików.

Źródło: https://www.manoki.pl/naszyjniki-z-literka,k609.html

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register