Modne i trwałe nawierzchnie na taras: jak ekonomicznie i szybko stworzyć stylowy taras?

Taras to bardzo ważny zakątek w każdym ogrodzie. W ciepłych miesiącach spędza się na nim bardzo dużo czasu. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek, a także na spotkania z przyjaciółmi czy rodzinne obiadki. Aby spełniał on swoje zadanie, należy zadbać o jego właściwe wykończenie. Każdy taras powinien posiadać modną i trwałą nawierzchnię, dlatego warto zapoznać się z najbardziej trwałymi i modnymi możliwościami.

Kamień naturalny 

Jedną z możliwości nawierzchni tarasowej jest kamień na taras ze sklepu klik.pl. Takie produkty świetnie się sprawdzą. Granit to bardzo interesujący kamień, charakteryzuje się on niezwykłą trwałością, a także stosunkowo niską nasiąkliwością. Jest on odporny na wilgoć, mróz, a także działanie innych czynników atmosferycznych. Materiały wykonane z granitu są także odporne na działanie czynników mechanicznych i na ścieranie. 

Warto jednak zaznaczyć, że na tarasie nie sprawdzą się płytki granitowe w połysku. Będą one zbyt śliskie i niebezpieczne. Duża zaletą płytek granitowych jest także to, że można je dostać w wielu kolorach, dzięki temu z pewnością będą idealnie pasowały do całego wykonania tarasu. 

Łupek 

Oprócz granitu na stronie klink.pl można zakupić także tzw. łupek. Nie jest on co prawda tak twardy jak granit, ale także posiada wiele interesujących cech. Przede wszystkim jest on bardzo trwały i niemal niezniszczalny. Jeśli spadnie na niego coś wyjątkowo ciężkiego, to jedynie odłamie się jedna z warstw, nie dojdzie do uszkodzenia całej płytki. Dlatego jest to jedno z najlepszych rozwiązań na taras. 

Płytki łupkowe zwykle występują w rożnych odcieniach szarości, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie. Ciekawą możliwością są płytki Silver, które wyglądają, jakby ich powierzchnia była pokryta materiałem przypominającym metal. Ich dodatkową zaletą jest to, że pod wpływem promieni słonecznych prezentują się bardzo dobrze. 

Podejmując decyzję dotyczącą materiału, który świetnie może się sprawdzić na tarasie, warto rozważyć płytki kamienne wykonane z gresu lub łupku. Są to bardzo ciekawe i wytrzymałe rozwiązania, dzięki którym będzie można urządzić nie tylko zachwycający, ale też bardzo wygodny taras. Bardzo ciekawą możliwością jest zamówienie próbek kamienia, przed podjęciem ostatecznej decyzji, aby mieć pewność czy to jest na pewno to. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register