Mogło być groźnie. Ewakuacja wieżowca w Elblągu!

Policjanci z Elbląga zatrzymali 43-letniego mężczyznę pod zarzutem posiadania narkotyków. Funkcjonariusze wyjaśniają także okoliczności posiadania znacznych ilości substancji chemicznych znalezionych w jego mieszkaniu. Podjęto decyzje o ewakuacji mieszkańców. Wcześniej doszło tam do niewielkiego pożaru.

Interwencja miała miejsce w środę (22.02.2023 r.) po godzinie 23.00 w jednym z budynków  przy ul. Okulickiego w Elblągu. Służby zostały powiadomione przez zaniepokojonych  mieszkańców. Spod drzwi jednego z lokatorów wydobywał się dym.

Policjanci i strażacy weszli do mieszkania 43-latka. Niewielki pożar na podłodze został ugaszony, a sam mężczyzna zatrzymany. W mieszkaniu, które wynajmował policjanci zabezpieczyli marihuanę, jak również pojemniki z bliżej nieokreślonymi substancjami chemicznymi. Do czasu zabezpieczenia substancji ewakuowano mieszkańców.

Na miejscu pracują policjanci z Elbląga oraz z Olsztyna, strażacy i służby miejskie, w tym przedstawiciele zarządzania kryzysowego. W budynku został odcięty prąd i gaz. Grupa 60 ewakuowanych osób została otoczona opieką i przebywa w pobliskiej szkole podstawowej. Ich powrót do mieszkań będzie możliwy po godzinie 15.00. Czynności w tej sprawie trwają – informuje Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg.

1 komentarz

  • Natan Reply

    15 marca 2023 at 09:48

    Mieszkam nieopodal i całą akcję widziałem z domu, wyglądało to groźnie

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register