Mogło być groźnie. Pożar piwnicy wieżowca

7 października br. około godziny 22:15 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Elblągu wpłynęła informacja o pożarze w piwnicy budynku wysokiego znajdującego się przy ul. Władysława IV w Elblągu. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z jednostki ratowniczo – gaśniczej Nr 1 w Elblągu.

Na miejscu strażacy zastali pomieszczenia piwniczne objęte pożarem (8 komórek lokatorskich). Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na ognisko pożaru, co w efekcie doprowadziło do jego ugaszenia. Ratownicy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

Piwnica została przewietrzona przy użyciu agregatu oddymiającego oraz sprawdzono kamerą termowizyjną miejsce wystąpienia pożaru wraz z przyległymi pomieszczeniami, celem wykluczenia ukrytych zarzewi ognia. Klatkę schodową oraz mieszkania bezpośrednio znajdujące się nad piwnicą sprawdzono miernikiem wielogazowym, który nie wykazał przekroczonych wartości. Przybyły na miejsce ZRM przebadał osoby ewakuujące się, które były narażone na działaniu dymu.

W związku z brakiem dalszych zagrożeń działania zakończono. Przyczynę pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie..

Na miejscu pracowały trzy zastępy PSP z JRG nr 1 w Elblągu, łącznie 12 ratowników, Policja, ZRM. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał

opracowanie: kpt. Piotr Woliński

zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Janecki

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register