Mogło być groźnie. Rowerzyści prawie „rozjechali” dziecko w Bażantarni

Nasza Czytelniczka ostrzega i apeluje do rowerzystów, którzy jeżdżą po Bażantarni, aby uważali na pieszych szczególnie dzieci. – W niedzielę o mały włos moja córka nie zostałaby rozjechana przez nich podczas spaceru.

Bażantarnia to jedno z ulubionych miejsc spacerowych elblążan. Ten park upodobali sobie również miłośnicy rowerów. Jednak warto pamiętać, że szlaki turystyczne są wąskie i często widok zasłaniają elementy terenu.

– Jak co niedzielę wybraliśmy się z rodziną na spacer szlakiem w Bażantarni. Ja, mąż i dwójka naszych dzieci. W pewnym momencie zza zakrętu wypadło dwóch rowerzystów. Jechali bardzo szybko. Na szczęście mąż zdążył chwycić naszą 5-letnią córkę za rękę i odciągnąć na pobocze. Inaczej prawdopodobnie mogłaby zostać potrącona przez rowerzystów. Kiedy mąż krzyknął do nich, aby uważali jak jeżdżą, to odkrzyknęli, że to piesi powinni uważać – pisze do nas kobieta. – Chciałam uczulić wszystkich rowerzystów, że po Bażantarni spacerują również rodziny z małymi dziećmi. Powinni jednak uważać i jeździć nieco wolniej.

Tymczasem już rok temu elbląscy policjanci apelowali do rowerzystów, aby w parkach – a takim miejscem jest Bażantarnia, uważali na pieszych.

– Kwestię poruszania się rowerów po elbląskich parkach określają przepisy tych parków. Jeśli nie ma w regulaminie zakazu poruszania się rowerów po parkach, jest to dozwolone. Jednak każdy rowerzysta powinien pamiętać, że porusza się ciągiem spacerowym. To więc rowerzysta jest zobowiązany do zachowania ostrożności i do wolnej jazdy rowerem – mówił kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. – Jeśli jednak nawet dojdzie do potrącenia pieszego przez rowerzystę jesteśmy w stanie, nawet dość szybko, ustalić sprawcę takiego czynu.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com

Każdemu gwarantujemy anonimowość!

Fot. Zdjęcie poglądowe.

1 komentarz

  • kij w szprychy Reply

    14 maja 2018 at 08:07

    A przypadkiem nie spacerowaliście po drodze rowerowej Green Velo. Jeżeli tak to wy po winniście zachować szczególna ostrożność i zachowywać się jak na drodze

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register