Mogło być groźnie. Z siekierami czekali na kibiców z Elbląga!

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a w rękach kije bejsbolowe i siekiery. W ten sposób pseudokibice z Olsztyna i Gdańska próbowali doprowadzić do konfrontacji z wracającymi z meczu kibicami z Elbląga.

Zatrzymanie trzech pseudokibiców z Gdańska to kolejny krok w sukcesywnym zwalczaniu przestępczości pseudokibiców przez policjantów z garnizonu warmińsko – mazurskiego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14.05.2018) około godz. 01:30 na drodze krajowej S-7 na terenie gminy Małdyty.

32-103202 32-103203

Wówczas pseudokibice z Olsztyna i Gdańska zablokowali swoimi samochodami dwa pasy ruchu. Ubrani w kominiarki, z kijami bejsbolowymi i siekierami w rękach, czekali na wracających z meczu elbląskich kibiców. Ich przejazd zabezpieczali policjanci, którzy gdy tylko dowiedzieli się o zaistniałej sytuacji przystąpili do działania. Do akcji dołączyli również funkcjonariusze z Olsztyna i Elbląga. Wszystko po to, by nie dopuścić do konfrontacji między sympatykami różnych drużyn.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do bójki. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie trzech mieszkańców województwa pomorskiego. Dwa najbliższe miesiące spędzą w areszcie. W tym roku w Polsce rozegrano 1472 mecze, gdzie zanotowano w sumie 108 naruszeń prawa.

Błyskawiczna interwencja policjantów zaowocowała zatrzymaniem trzech mężczyzn. Mieszkańcy województwa pomorskiego usłyszeli zarzuty usiłowania udziału w bójce oraz udziału w zbiegowisku publicznym o charakterze chuligańskim. Kryminalni wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do ich wniosku. Dwóch 24-latków i 40-latek najbliższe dwa miesiące spędzą za kratkami. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policja ściga stadionowych chuliganów

Policja coraz skuteczniej ściga stadionowych chuliganów, a liczba incydentów związanych z meczami piłkarskim z roku na rok spada. Na trybunach jest coraz bezpieczniej, a dewastacje stadionów czy regularne bitwy między kibicami do jakich dochodziło w latach 90-tych zdarzają się sporadycznie. Działania Policji w zakresie bezpieczeństwa są coraz skuteczniejsze. W 2017 roku w Polsce odbyły się 4.171 meczów piłkarskich, w takcie których doszło do 354 różnego rodzaju zdarzeń. W roku 2016 rozegrano 3.719 meczów, w takcie których doszło do 364 różnego rodzaju zdarzeń, zaś w roku 2015 było to odpowiednio 3.623 mecze, 405 zdarzeń. W tym roku do dnia 23 maja w Polsce rozegrano się 1.472 mecze, gdzie zanotowano 108 różnego rodzaju naruszeń prawa. Jak widać liczba incydentów na polskich stadionach maleje.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register