Mogło dojść do tragedii! 60-latek szedł „siódemką” w stronę Warszawy

Policjanci przejęli 60-letniego mężczyznę z drogi ekspresowej S7. Wcześniej dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który pieszo, tą trasą idzie z Elbląga w stronę Warszawy. Policjanci zabrali 60-latka na pokład radiowozu na wysokości miejscowości Bogaczewo.

Starszy mężczyzna idzie pieszo drogą S7 – tak brzmiała informacja przekazana do dyżurnego Policji w Elblągu. Było to dziś o godzinie 8.00 rano. Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego, który odnalazł piechura na wysokości miejscowości Bogaczewo. Mężczyzna cały czas szedł w stronę Warszawy.

– Podczas rozmowy z 60-latkiem okazało się, że chce on dostać się do Malborka – mówi jeden z policjantów. – Tam wcześniej przebywał w ośrodku dla osób dotkniętych bezdomnością. Nie wiedział do końca czy idzie w dobrym kierunku. Okazało się, że nie. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało.

Policyjny patrol przewiózł 60-latka za jego zgodą do Domu dla Bezdomnych przy ul. Nowodworskiej w Elblągu.

Przypominamy: po drodze ekspresowej nie mogą poruszać się: piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści. Elbląscy policjanci nie pierwszy raz spotykają się z sytuacją, że osoba piesza próbuje pokonać dystans z Elbląga do Pasłęka lub na odwrót, właśnie drogą ekspresową. Jest to wykroczenie, ale jest to również bardzo niebezpieczna sytuacja szczególnie dla pieszego.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register