Mój wymarzony Domek dla Lalek – ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie zaprasza dzieci i młodzież do nadsyłania prac inspirowanych wyobrażeniem idealnego Domku dla Lalek.

Czekają wspaniałe nagrody dla laureatów i ich klas!
Tematem konkursu jest samodzielnie wykonana praca plastyczna, przedstawiająca Domek dla Lalek. Praca może mieć dowolny charakter – od impresji malarskiej przez ilustrację, aż po projekt techniczny. Inspiracją mogą być zarówno domki dla lalek z dawnych lat – takie, jakimi bawiły się nasze babcie, ale także domki współczesne, a nawet futurystyczne – domki, którymi będą bawić się nasze prawnuki! Ogranicza nas tylko wyobraźnia – więc łapcie za farby, kredki i nożyczki i dajcie się porwać swoim pomysłom!

Termin przyjmowania zgłoszeń – do 16 maja 2016 r.

Techniki dozwolone to dowolne trwałe techniki płaskie (ołówek, kredki, farby, tusz, grafika, batik, malarstwo na szkle, wyklejanki, wydzieranki, haft, tkanina, grafika komputerowa i inne). Nie należy przysyłać prac wyklejanych np. makaronem czy kaszami.
Format prac – tylko prace w formacie A3 (297×420 mm).

Każdy uczestnik konkursu może nadesłać jedną samodzielną pracę. Prace grupowe nie będą oceniane. W przypadku nadsyłania zgłoszeń zbiorowych dopuszcza się zgłoszenie prac różnych autorów w jednym pakiecie z dołączoną listą zbiorczą.

Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży:
– I grupa – uczniowie 1 – 3 klasy szkół podstawowych,
– II grupa – uczniowie 4 – 6 klas szkół podstawowych,
– III grupa – uczniowie gimnazjów.

Organizatorem konkursu jest Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie prowadzone przez Fundację Belle Époque, Pałac Kultury i Nauki, Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. .

Prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie będą prezentowane na pokonkursowej wystawie czasowej w Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie.

domek

źródło: kulturalna.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register