Morderstwo w Parku Kajki! Prokuratura kieruje akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do Sądu Rejonowego w Elblągu akt oskarżenia w sprawie przeciwko 35 – letniemu mężczyźnie, którego oskarżono o popełnienie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu.

Sprawcy zarzucono nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety, poprzez zadanie jej ciosów w głowę i inne okolice ciała.

Ponadto sprawcy zarzucono czyn polegający na nieudzieleniu pomocy pokrzywdzonej znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty jej życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mimo iż udzielenie takiej pomocy nie wiązało się z narażeniem siebie lub innej osoby niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w nocy, między 16 i 17 września ub.r. Według nieoficjalnych informacji pomiędzy kobietą i jej partnerem doszło do kłótni. Na miejsce został wezwany ambulans pogotowia ratunkowego. Kobieta była nieprzytomna z obrażeniami głowy. Wiele wskazuje na to, że mogła zostać brutalnie pobita. Miała obrażenia czaszkowo- mózgowe z ciężkim obrzękiem mózgu.

Według informacji lokalnych mediów, kobieta zmarła w poniedziałek w szpitalu.

– Policjanci zatrzymali jej partnera. Wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku – powiedział Jarosław Żelazek, szef Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Mężczyzna, Michał. G, miał 2,2 promila alkoholu we krwi. Nie jest wykluczone, że był również pod wpływem innych substancji psychoaktywnych. W poniedziałek został doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie. Przyznał się do czynu, ale odmówił składania wyjaśnień.

Przesłuchany w toku śledztwa podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw, odmówił jednak złożenia wyjaśnień.

Sekcja zwłok kobiety nie daje jasnej odpowiedzi na to, co było przyczyną zgonu. Pojawia się jednak informacja, że w organizmie ofiary stwierdzono duże stężenie środków farmakologicznych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register