Motocyklista w Elblągu miał pecha. Trafił na patrol policji

Motocyklista jechał motocyklem aleją Jana Pawła II w Elblągu. Rozpędził się do prędkości 157 km/h. Trafił jednak na patrol policji i stracił prawo jazdy. Inni kierowca potrącił kobietę na przejściu. Również utracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Mundurowi w poprzedni długi weekend mieli pełne ręce roboty.

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Funkcjonariusze prewencji interweniowali 144 razy. Na ulicach wylegitymowali 320 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 13 mężczyzn. Nałożono 21 mandatów, 88 razy pouczano i skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 212 osób i skontrolowali 190 pojazdów. Zatrzymali 132 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 6×50+).

Policjanci z drogówki wystawili 102 mandaty i zastosowali 49 pouczeń. Skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie. Przebadali 512 kierowców pod kątem trzeźwości. Jeden z nich kierował mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. 33-letni mieszkaniec Krakowa prowadził BMW. Został zatrzymany na trasie S7 w okolicach Kazimierzowa. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend doszło do 23 kolizji i jednego wypadku. Miał on miejsce w piątek 11 sierpnia 2023 r. na ulicy Bema. Kierujący samochodem honda potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, która przechodziła na zielonym świetle. Na szczęście nie doniosła poważnych obrażeń. Kierowca stracił prawo jazdy. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register