Można zdać na Kartę Rowerową w Elblągu

Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień. Takim uprawnieniem jest karta rowerowa. Musimy pamiętać, że właśnie karta rowerowa jest jedynym dokumentem uprawniającym osoby w wieku od 10 do 18 lat do poruszania się rowerem lub hulajnogą elektryczną po drogach publicznych. Dokument taki potwierdza wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające na bezpieczne i rozsądne uczestniczenie w ruchu drogowym.

Mając na uwadze dzieci, które jeszcze nie są posiadaczami takich uprawnień, a ukończyły 10 rok życia i chcą w wakacje zdobyć swoje pierwsze „prawo jazdy” Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin na kartę rowerową.

Podczas trzydniowych zajęć będą poruszane zagadnienia obejmujące między innymi podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze. Trzeciego dnia odbędzie się egzamin, będący podstawą do wydania karty rowerowej.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży odbędą się w dniach 11-13 lipca 2023 roku, w godz. 09:00-13:00 na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Formularz zgłoszenia można pobrać na stronie https://www.word.elblag.pl/komunikaty/karta-rowerowa-ii-edycja/
Aby przystąpić do kursu, należy zgłosić się telefonicznie pod nr 665 357 770.

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register