Mróz może zabić. Straż Miejska patroluje miejsca pobytu bezdomnych

Straż miejska od początku roku odnotowała 33 zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych i przewiozła 18 nietrzeźwych do pogotowia socjalnego.

W związku ze spadkiem temperatury powietrza strażnicy apelują, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych, w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujących pomocy.

Strażnicy miejscy oraz pracownicy MOPS kontrolują miejsca przebywania osób zagrożonych. Informują o miejscach i placówkach pomocowych; gdzie można się ogrzać i spędzić noc, gdzie udać się po ciepły posiłek czy ciepłe i czyste ubrania.

Interwencje realizowane są natychmiast po zgłoszeniu w trosce o zdrowie i życie osób potrzebujących pomocy, szczególnie w okresie niskich temperatur.

Pamiętajmy!

Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych i pozbawionych opieki. Mrozy, które właśnie się pojawiły, zwłaszcza w nocy mogą okazać się tragiczne w skutkach. Dlatego też apelujemy do mieszkańców, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych i informować o miejscach ich pobytu Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 55 239 30 40, Straż Miejską pod numerem alarmowym 986, Policję pod numerem 997 lub Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

DSC00151n DSC00152

 

1 komentarz

  • Jancia Reply

    24 lutego 2018 at 08:43

    Ich zycie i ich wybor!!! Oni dobrze wiedza gdzie moga sie udac ale nie chca!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register