Muszla Koncertowa w Bażantarni przeszła renowację

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w elbląskiej Bażantarni. To tu co roku odbywają się kameralne koncerty i przedstawienia. Mowa o Muszli Koncertowej, której modernizacja została zakończona.

– Bardzo się cieszę, że obiekt nadal będzie służył mieszkańcom. Już dziś zapraszam na inauguracyjny koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 19 czerwca. Modernizacja Muszli Koncertowej zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Przypomnę, że na zadanie oddanych zostało prawie 5.000 głosów (4971). Wnioskodawcami byli Panowie: Kamil Zimnicki i Mariusz Walendowski, którym raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Dziękuję również wykonawcom, podwykonawcom i wszystkim pracownikom Urzędu zaangażowanym w realizację tego zadania – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Inwestycja kosztowała 745 862 złotych. W ramach modernizacji wykonano między innymi renowację ścian, sklepienia, wymianę poszycia dachowego, zabezpieczona została konstrukcja metalowa obiektu, wymieniono uszkodzone elementy konstrukcji drewnianej. Naprawione zostały również posadzki i betonowy gzyms.

Obiekt zyskał również pierwotną kolorystykę. Muszla Koncertowa wpisana jest do rejestru zabytków. Zakres robót remontowych poprzedzony był więc wykonaniem badań i opracowaniem programu prac konserwatorskich oraz opracowaniem dokumentacji. Po dokonaniu odkrywek i badań warstw malarskich w dokumentacji konserwatorskiej określono, że należy odtworzyć pierwotną, oryginalną kolorystykę obiektu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register