Muzeum za pół ceny

Podczas Dni Elbląga, od 21 do 23 czerwca, wszystkie muzealne atrakcje dostępne będą za pół ceny. Multimedialne spacery i ekspozycje w klimatyzowanych pomieszczeniach to świetna alternatywa dla koncertów oraz innych wydarzeń na świeżym powietrzu.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne otwiera się na gości od strony rzeki Elbląg. Spacerując Bulwarem Zygmunta Augusta dostaniemy się teraz bezpośrednio do Muzeum, już bez potrzeby nadkładania drogi. Dzięki zakończonemu w ubiegłym roku remontowi budynku dawnego gimnazjum możliwe stało się odtworzenie wejścia do obiektu z okresu międzywojennego, które od teraz służyć będzie jako główne wejście do kompleksu muzealnego.

W sobotę i niedzielę, w godzinach 12.00 – 16.00, Muzeum zaprasza również do strefy chillout. Przed nowym wejściem do placówki od strony rzeki na zmęczonych spacerowiczów czekać będą fotele i hamaki oraz gry plenerowe. Będzie tu można także poznać dawne gry Wikingów, takie jak Hnefatafl, Alea Evangeli, Ad Elta Stelpur, czy bardziej popularny Młynek.

Dodatkową atrakcją będzie mobilna wystawa Wybrzeże1939.pl, prezentowana w Citroenie Ac4 z 1928 roku, który zaparkuje na bulwarze przed Muzeum. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register