Myślał, że przekupi policjantów łapówką…wręczył im 10 euro!

„To załatwi sprawę mandatu” powiedział 60 letni mężczyzna po czym wcisnął policjantowi do ręki banknot o nominale 10 Euro. Funkcjonariusze zatrzymali 60-latka za próbę przekupstwa. Teraz może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Było chwilę po godzinie 10.00 gdy policjanci patrolujący miasto zauważyli przy ul. Hetmańskiej przechodzącego na czerwonym świetle 60-latka. Mężczyzna wyraźnie się spieszył. Policjanci postanowili go wylegitymować i ukarać 100 złotowym mandatem za popełnione wykroczenie gdyż na czerwonym świetle przechodzić nie wolno.

Gdy 60-latek usłyszał słowo mandat stwierdził, że załatwi to inaczej. Oświadczył, że spieszy się do pracy i nie ma czasu na wystawanie na ulicy. Po czym wyjął z kieszeni banknot o nominale 10 euro i wcisnął go jednemu z policjantów – mówiąc, że „to załatwi sprawę mandatu”. No i załatwiło…

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy za wręczenie korzyści majątkowej. Resztę tak rozpoczętego dnia spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyznę objęto policyjnym dozorem.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register