Na basen odkryty poczekamy pięć lat?

Nie ma się co łudzić, że odkryte kąpielisko miejskie powstanie szybko w naszym mieście. Z przedstawionych założeń budżetowych na przyszły rok wynika, że renowacja „odkrytego basenu” przy ul. Spacerowej ma się zakończyć w 2023 r. Czekają więc nas kolejne letnie miesiące bez dostępu do wody.

Z analizy projektu budżetu przygotowanego przez prezydenta Elbląga wynika, że w 2019 r. na renowację kąpieliska miejskiego zostanie wydany milion złotych.  Całość inwestycji zamyka się w kwocie około 50 mln zł. Z planów finansowych miasta wynika, że inwestycja powinna potrwać do 2023 r. i oddana do użytku …na koniec obecnej kadencji samorządu.

Jak już wcześniej informowaliśmy, wniosek elbląskiego Ratusza złożony do Regionalnego Programu Operacyjnego na dofinansowanie odbudowy kąpieliska miejskiego nie zakwalifikował się do dofinansowania. Choć prezydent Witold Wróblewski jeszcze nie traci nadziei ponieważ elbląski projekt znalazł się na liście rezerwowej.

– Sprawa basenu nie jest zakończona. Nasz projekt jest oceniony dobrze, pod względem punktowym zakwalifikował się, jest na liście rezerwowej. Na dzisiaj nie ma więcej środków z konkursu na rewitalizację, ale wszystkim, którzy twierdzą, że nie dostaniemy tych pieniędzy, odpowiadam w ten sposób. Gdy rozpoczynałem kadencję, droga nr 504 była już skończona, a i tak udało mi się odzyskać 14 milionów złotych, po skończeniu inwestycji. W przypadku basenu mamy jeszcze szanse na finansowanie unijne, bo jest jeszcze Krajowa Rezerwa Wykonania i województwo z tej puli dostanie środki, jeśli wykonają w terminie kontraktowanie, więc na wszystkich osiach dojdą pieniądze. Także na rewitalizację, a my jesteśmy pierwsi na liście rezerwowej. Dlatego jestem optymistycznie nastawiony i uważam, że te środki dostaniemy – komentował na łamach portelu prezydent Wróblewski.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register