Na cmentarze najlepiej jechać bezpłatną komunikacją miejską

Jak informuje elbląska policja parkingi gruntowe w obrębie Cmentarza Dębica będą zamknięte z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt. Uruchomiony będzie natomiast parking przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej. Z niego kursowały będą dwie linie dowożące do cmentarza Dębica.

– Zmianą z tego roku będzie również rondo, które utworzono u zbiegu ulic Łęczyckiej i Grottgera – mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Powinno ono upłynnić ruch. W tym miejscu wystawiony będzie jak co roku stały patrol ruchu drogowego. Policjanci w zależności od potrzeb i natężenia pojazdów będą ręcznie kierować ruchem.

Policja zachęca do korzystania z rozwiązań typu bezpłatna komunikacja miejska.

1_listopada_2018

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz. 22°°.

Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów:  służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda  Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

2) ul. Chrobrego – od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°° na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej  będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3) ul. Tczewska – od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz. 22°° (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza będzie obowiązywał obustronny „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Miejsca postojowe w okolicy:

  • parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)
  • ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.

Uwaga

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2018, jak i w kolejnych  dniach na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko  z chodnika.

  • Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1) w sobotę i niedzielę 27-28 października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach. W sprzyjających warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów) parkingi zielone będą udostępnione dla pojazdów osobowych.

2) od środy 31 października od godz. 23 00 do piątku 2 listopada do godz. 22 00 (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy będzie jednokierunkowy.

3) W czwartek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda  przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie  zamknięty  i udostępniony wyłącznie dla:

  1. a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)
  2. b) taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.
  3. c) służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)
  4. d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.
  5. e) inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

4) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

5) w dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul.  Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą  wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

  • ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od  drogi krajowej nr 22)
  • parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Ruchem będzie kierowała Policja.

Parkingi gruntowe – będą nieczynne.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register