Na czerwonym świetle wjechał na skrzyżowanie. To był błąd! /film/

Policyjny patrol w nieoznakowanym bmw nagrał wideorejestratorem groźną sytuację na skrzyżowaniu w Elblągu. Kierujący został ukarany mandatem, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Nagranie ze zdarzenia publikujemy ku przestrodze.

Gdy sygnalizator nadaje czerwony sygnał oznacza to, że dla drugiego kierunku ruchu sygnał jest zielony. Właśnie dlatego wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle stanowi zagrożenie, zarówno do siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

W piątek (10.12.2021r.) około godziny 8.00 pewien 30-letni mężczyzna kierujący osobowym Nissanem, wjechał na skrzyżowanie ul. Hetmańskiej i al. Tysiąclecia w Elblągu, gdy sygnał był już czerwony. Rezultat widać na załączonym filmie. Policjanci ruchu drogowego, którzy nagrali zdarzenie „rozliczyli” 30-latka mandatem w wysokości 500 złotych i 6 punktów karnych za spowodowanie kolizji, dodatkowo zatrzymano mu także prawo jazdy.

Badanie narkotesterem wykazało u niego w organizmie środki odurzające. Od kierującego pobrano krew do badań i to od nich zależą dalsze losy mężczyzny.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register