Na pomoc Pasłękowi. Elbląg wysłał również beczkowóz z wodą

Po powodziach i podtopieniach, jakie miały miejsce w naszym regionie, szczególnie trudna sytuacja ma miejsce w rejonie Pasłęka, gdzie w ujęciach wody znaleziono bakterie coli. Oznacza to, że mieszkańcy mogą w bardzo ograniczony sposób korzystać z wody.

Elbląg pomaga

Z apelem o pomoc w zabezpieczenie miasta w wodę pitną zwrócił się burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski oraz tamtejsze Przedsiębiorstwo Usług Wodno-Kanalizacyjnych. Prośbę wsparł prezydent Elbląga, a pomocy udzieliło Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Specjalna cysterna sterylna o pojemności 6000 litrów została skierowana do Pasłęka i od wczoraj zabezpiecza mieszkańców tego miasta w wodę pitną. Elbląską cysterną dysponuje pasłęckie Przedsiębiorstwo Usług Wodno-Kanalizacyjnych, kierując ją w potrzebne rejony. Cysterna powinna pozostać w mieście do czasu usunięcia zakażenia bakterią coli ujęć wody.

Policjanci informują

Pytania od mieszkańców Pasłęka o wodę pitną i jej dostawy trafiają również do dyżurnego Komisariatu Policji w Pasłęku. Policja informuje gdzie zlokalizowane są beczkowozy a także współpracuje z lokalnymi mediami by informować pasłęczan o wszelkich zmianach i dodatkowych możliwościach pozyskania wody pitnej.

W związku z pogorszeniem się jakości wody w ujęciu Pasłęk uruchomiono zastępcze źródła zaopatrzenia w wodę pitną. Beczkowozy, rozmieszczono w następujących lokalizacjach w Pasłęku: 1. Osiedle Północ – ul. Kwiatowa k. sklepu spożywczego. 2. Osiedle Zarzecze (Zydląg) – ul. Kochanowskiego k. sklepu spożywczego. 3. ul. Wojska Polskiego – parking k. wydziału geodezji starostwa powiatowego. 4. Stare Miasto – ul. Apteczna. 4. Parking przy kościele Bł. Jerzego Matulewicza – ul. Kopernika. 5. Osiedle Ogrodowa – parking przy sklepie Biedronka. 6. ul. Polna – k. sklepu z art. metalowymi. Dostarczanie wody organizuje Przedsiębiorstwo Usług Wodno-Kanalizacyjnych w Pasłęku.

Miejscowości wiejskie korzystające z ww. ujęcia wody, tj.: Marianka, Leszczyna, Borzynowo, Aniołowo, Zielony Grąd, Łączna, Krosno, Krosienko, Robity, Kupin, Gołąbki Pólko zostaną zaopatrzone w wodę butelkowaną, dystrybuowaną przez Sołtysów. Do Sołtysów wodę tę dowożą m.in. pasłęccy policjanci.

Wczoraj uruchomione  zostały 3 dodatkowe, stacjonarne punkt poboru wody:

  1. ul. Augustyna Steffena – chodnik na ulicy,
  2. ul. Dworcowa – chodnik w pobliżu przychodni weterynaryjnej,
  3. wieś Robity – bloki (przy kotłowni.)

Podmioty, które zamierzają korzystać z wody do celów produkcji zwierzęcej mogą ją pobrać korzystając z hydrantów w miejscowościach: Nowe Kusy, Krasin, Rydzówka, po uprzednim zgłoszeniu potrzeby do Przedsiębiorstwa Usług Wodno-Kanalizacyjnych w Pasłęku pod nr. tel.: 509 448 124.

Informacje dla mieszkańców aktualizowane są na bieżąco na stronie lokalnych mediów: www.glospasleka.pl.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register