Na skrzyżowaniu Fromborskiej i Królewieckiej powstało rondo

Łatwiejszy, ale przede wszystkim bezpieczniejszy przejazd. Kolejna ważna inwestycja drogowa w Elblągu została zrealizowana.

Zakończyła się przebudowa części ulicy Fromborskiej od ul. Ogólnej do Królewieckiej wraz z budową ronda. Inwestycja kosztowała prawie 4 mln złotych z czego prawie 2 mln to dofinansowanie pozyskane w ramach Funduszu Rozwoju Dróg.

Oprócz nowego ronda, nowych nawierzchni jezdni, w ramach inwestycji powstała również ścieżka rowerowa, chodniki, przejścia dla pieszych, nowe zatoki, oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

W ramach projektu wykonano: przebudowę odcinka ul. Fromborskiej od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką, długości około 668 m, w tym: wykonano nową nawierzchnię jezdni wraz z przebudową zjazdów; przebudowano istniejący chodnik oraz wybudowano ścieżkę rowerową; przebudowano elementy odwodnienia drogi, w tym wykonano umocnienie i renowację rowów odwadniających, przebudowano dwie zatoki autobusowe wraz z wykonaniem peronów i dojść do przystanków komunikacji miejskiej, dostosowano sygnalizację świetlną oraz oznakowanie  na skrzyżowaniu z ul. Ogólną; wykonano oznakowanie poziome i pionowe oraz elementy BRD.

Przekształcono skrzyżowanie ulic Fromborskiej z ul. Królewiecką na rondo, w tym: przebudowano chodniki wraz z przejściami dla pieszych; wybudowano nowy chodnik przy ul. Królewieckiej pomiędzy ulicami Metalowców i Smolną; wybudowano kanalizację deszczową; ścieżkę rowerową z wyprowadzeniem w kierunku osiedle Dąbrowa; przebudowę oświetlenia ulicznego; przebudowę 6 przejść dla pieszych, w tym trzech z azylami; przebudowę poboczy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register