Na Zalewie Wiślanym powstanie…wyspa

To nie jest żart. Faktycznie na Zalewie Wiślanym ma powstać wyspa. Ma to związek z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Wyspa nie będzie jednak udostępniana turystom.

Rząd PiS w ramach przekopu Mierzei Wiślanej ma zamiar zbudować ogromną sztuczną wyspę. Powstanie ona na Zalewie Wiślanym i ma mieć powierzchnię 181 hektarów. Inwestycja prawdopodobnie będzie widoczna z kosmosu – informuje Onet.pl.

Odbywający się obecnie przetarg ma wyłonić wykonawcę, który przygotuje port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej o powierzchni 36 hektarów wraz z falochronami, kanał żeglugowy o głębokości 5 m, długości 1350 m i szerokości maksymalnej 120 m ze śluzą i konstrukcją zamknięć wraz ze stanowiskami oczekiwania, budynkami technicznymi, parkingami, punktem widokowym, nowym układem drogowym z dwoma ruchomymi mostami i infrastrukturą towarzyszącą oraz… sztuczną wyspę.

Według projektu sztuczna wyspa ma mieć powierzchnię ok. 181 hektarów oraz ma być zlokalizowana na Zalewie Wiślanym. To tam zgromadzony ma zostać materiał wydobyty przez pogłębiarki. Tym samym powierzchnia naszego kraju się powiększy. “Gazeta Wyborcza” informuje, że wyspa będzie widoczna z kosmosu.

Wyspa została zaprojektowana na planie elipsy o długości osi 1932 metry oraz 1192 metry. Ma mieć wysokość 2-3 metrów nad poziomem morza. Trafi na nią też urobek wydobyty w dalszych częściach inwestycji. W planach nie przewidziano udostępnienia wyspy turystom.

Więcej: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/na-zalewie-wislanym-powstanie-sztuczna-wyspa-polska-powiekszy-sie-o-181-hektarow/8q7c73m

2 komentarze

  • no name Reply

    9 stycznia 2019 at 10:12

    Powielanie tych głupoty powinno byc karalne. W tym roku podwójne wybory to i trzeba sie przyszykować za zmasowany atak sensacyjnych newsów i wizyty kaczora ze szpadelkiem i palikiem. Aby do kolejnych wyborów.

  • max Reply

    21 lutego 2019 at 08:23

    No to Pis zbuduje sobie nowe ALCATRAZ. Jednak “działacze” pisowscy pomyśleli o wszystkim z góry, nawet jak to będzie po przegranych wyborach. Niech tylko jeszcze wpuszczą rekiny do zalewu a na pewno żaden nie ucieknie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register