Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego

Elbląscy policjanci prowadzili działania kontrolno-pomiarowe pod kryptonimem „Kaskada”. Policyjne patrole, na terenie miasta i powiatu, sprawdzały stosowanie się przez kierujących do obowiązujących przepisów, w szczególności kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierowców. Głównym celem działań było ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach.

We wtorek (14 sierpnia) policjanci ruchu drogowego z elbląskiej komendy kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania przepisów prawa. Podczas akcji policjanci wykorzystywali ręczne mierniki prędkości. Kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 86 kierowców i ujawnili 20 wykroczeń dotyczących przekroczenia prędkości. Zatrzymali także nietrzeźwego kierowcę audi, który miał 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Nadmierna prędkość, brawura oraz łamanie przepisów ruchu drogowego to nadal główne przyczyny najtragiczniejszych wypadków. Wtorkowe działania miały na celu zdyscyplinowanie kierowców i ograniczenie takich zdarzeń.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi z przepisami, w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h), policjant obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do starosty, który wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu tego dokumentu na 3 miesiące.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy, są bezcenne.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register