Nagłe zebranie sztabu kryzysowego w Elblągu

W niedzielę prezydent Witold Wróblewski zwołał posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z sytuacją na Ukrainie.

– W związku z sytuacją na Ukrainie zwołałem dziś posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział: wiceprezydenci Elbląga – Janusz Nowak i Michał Missan, Sekretarz Miasta Artur Zieliński, Dyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego Tomasz Świniarski, Dyrektor Departamentu Edukacji Małgorzata Sowicka, dyrektor Elbląskiego Centrum Usług Społecznych Beata Kulesza oraz dyrektor ZBK Jacek Migdalski – poinformował prezydent Witold Wróblewski.

Podczas spotkania omówione zostały możliwości ewentualnego przyjęcia przez elbląski samorząd uchodźców z Ukrainy, którzy mogą szukać w naszym kraju bezpiecznego schronienia.

Analizowane były między innymi możliwości zakwaterowania i zaprowiantowania tych osób oraz zapewnienia im w razie konieczności opieki medycznej.

Zgodnie z wykazem obiektów przeznaczonych dla cudzoziemców, który ujęty został w Wojewódzkim Planie Zarządzania Kryzysowego, w Elblągu mamy 420 miejsc w czterech salach gimnastycznych przy elbląskich szkołach, które uruchomione mogłyby zostać w pierwszej kolejności do zakwaterowania uchodźców.

W obawie, że ilość tych miejsc może być niewystarczająca poleciłem również przygotowanie kolejnych placówek oświatowych, które mogłyby stać się bazą noclegową dla uchodźców oraz zabezpieczenie na ten cel dostępnych lokali z zasobu komunalnego – informuje prezydent Elbląga.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register