Najlepszy wózek dla bliźniaków. Podpowiadamy, czym powinien się cechować

Najlepszy wózek dla bliźniaków to najważniejszy przedmiot w życiu rodziców bliźniaków. To nie tylko wózek spacerowy, ale także pomocnik w opiece i rozwoju dzieci. Jak zatem wybrać odpowiedni wózek dla bliźniaków? Czy spacerówka dla bliźniaków różni się znacząco od tej pojedynczej? O tym wszystkim poniżej.

Wózek dla bliźniąt — O czym należy pomyśleć?

Przy zakupie wózka dla bliźniaków należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Najpierw potrzebujesz wózka, który pomieści wygodnie i bezpiecznie dwoje dzieci. Oznacza to, że wózek powinien być szerszy niż typowy pojedynczy wózek.

Po drugie, będziesz potrzebować wózka z dwoma siedzeniami. Dzięki temu każde dziecko będzie miało własne siedzisko i nie będzie walczyło o to, kto usiądzie w wózku. Układ może być zarówno “ramię w ramię”, jak i “drugie za pierwszym dzieckiem”.

Najlepsze podwójne wózki powinny mieć:

  • Wygodne i trwałe siedzisko dla każdego dziecka
  • Wystarczająco szeroką podstawę, aby było miejsce między dwoma siedzeniami
  • Duży baldachim nad każdym siedzeniem

Standardowe wózki bliźniacze dwuosobowe są idealne do codziennego użytku, a także do długich spacerów po przestrzeniach publicznych, takich jak centra handlowe. Warto jednak zastanowić się nad opcją terenową jeśli lubimy biegać. Podwójne wózki do biegania przeznaczone są dla aktywnych rodzin, które lubią biegać lub spacerować z dziećmi na świeżym powietrzu. Modele te często mają większe koła i zapewniają również płynniejszą jazdę niż standardowe wózki.

Wózki dla bliźniaków to też podstawowe funkcje — Nie zapominaj o nich!

Po trzecie, będziesz potrzebować wózka z osłoną przeciwsłoneczną. To ochroni dzieci przed słońcem, a także zapewni im chłód w miesiącach letnich. Kupując wózek dla bliźniaków, będziesz potrzebować wózka z dużą ilością miejsca do przechowywania. Pozwoli to na przechowywanie wszystkich niezbędnych rzeczy dla dwójki dzieci, takich jak pieluchy, chusteczki, przekąski i napoje. Wózek musi być też łatwy do pchania i manewrowania. Jest to szczególnie ważne, jeśli będziesz korzystać z wózka na co dzień gdyż spacerówka dla bliźniaków jest cięższa.

Limit wagi dla każdego siedzenia powinien być również wystarczająco wysoki, aby Twoje dzieci mogły używać wózka odpowiednio długo. Warto w tym celu wybierać modele które będą służyły nam przez długi czas a nie jedynie przez krótką chwilę.

Wózek dla bliźniaków a mobilność

Najlepszym sposobem na zakup dobrego wózka bliźniaczego jest zakup wózka podwójnego, który ma adapter do fotelika samochodowego dla niemowląt lub adaptery zatrzaskowe. Jeśli Twoje dzieci jeżdżą na co dzień w fotelikach dla niemowląt, nie chcesz wydawać pieniędzy na oddzielne wózki i wcale nie musisz tego robić!

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register