Nalot na “trawomaty” w Elblągu. Co odkryły służby?

Funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Służby Celno-Skarbowej z Drugiego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Elblągu zajęli maszyny vendingowe z wyrobami z konopi włóknistych. Są to tzw. trawomaty, w których można kupić papierosy typu joint oraz fiolki z suszem konopnym.

Maszyny były rozmieszczone w różnych miejscach na terenie Elbląga. Okazało się, że oferowany do sprzedaży asortyment nie posiadał obowiązkowych polskich znaków akcyzy.

Podczas czynności zabezpieczono łącznie 89 fiolek z suszem z konopi włóknistych i 45 jointów. Właścicielce automatów postawiono zarzut sprzedaży wyrobów z suszu konopi włóknistych, do którego się przyznała.
Ponadto wymierzono karę grzywny za wykroczenie skarbowe polegające na sprzedaży towarów z pominięciem kasy rejestrującej.

Sprawę przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie (WMUCS).

Warto wiedzieć! Wyroby z CBD w postaci suszu konopi włóknistych i jointów oferowane w trawomatach zawierają dopuszczalną ilość THC, czyli substancji psychoaktywnej zawartej w konopiach. Jeżeli są oznaczone aktualnie obowiązującymi banderolami akcyzowymi, ich sprzedaż jest dozwolona.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register