Namiot kempingowy zamiast luksusowego hotelu? Zaplanuj wakacje inaczej niż zwykle!

Znudziły się Wam noclegi w hotelach i macie ochotę na powrót do dzieciństwa? Spędzenie urlopu w iście harcerskich warunkach to przygoda zarezerwowana nie tylko dla dzieci! Dowiedz się, co warto wziąć pod uwagę przy zakupie namiotu kempingowego i tym razem zaplanuj wakacje inaczej niż zwykle!

Czym się różni namiot kempingowy od innych namiotów?

Najprostszy, przyjęty podział namiotów to namioty turystyczne i kempingowe. Namioty turystyczne są zazwyczaj małe i kompaktowe, do awaryjnego zastosowania na przykład podczas długiej podróży samochodem. Przeważnie są na tyle lekkie, że można zabrać je ze sobą na szlak i rozstawić w przerwach od wędrówki. Z kolei duże namioty kempingowe sprawdzają się podczas dłuższego biwakowania. Mają o wiele większą powierzchnię, często przeznaczone są dla większej liczby osób i nierzadko posiadają przedsionek, aby lepiej się w nich mieszkało przez dłuższy czas. 

Kryteria wyboru

Przy wyborze namiotu na kemping należy wziąć pod uwagę trzy najważniejsze kryteria: 

  • liczba osób, które będą w nim spały, 
  • dodatkowa przestrzeń na bagaże,
  • szybkość montażu i demontażu. 

Z kolei takie cechy, jak wodoodporność to standard, który powinien posiadać każdy namiot kempingowy. Na stronie e-Horyzont znajdziesz szeroki wybór namiotów kempingowych, które doskonale sprawdzają się w różnych warunkach pogodowych i mają wiele dodatkowych udogodnień.

Liczba osób

Na wyprawę w większym gronie warto postawić na duży namiot z oddzielnymi sypialniami, rozdzielonymi przedsionkiem. Takie rozwiązanie sprawdza się na rodzinnych biwakach, ale też podczas wyjazdów z przyjaciółmi. Zapewnia to prywatną przestrzeń uczestnikom wyjazdu. Gdy wybieramy się na biwak tylko we dwoje, lepszym rozwiązaniem jest zakup namiotu 3-osobowego niż 2-osobowego. Więcej miejsca, to większy komfort, zwłaszcza podczas dłuższego urlopu, gdy zabieramy ze sobą więcej bagażu.

Przestrzeń

W większym gronie biwakowiczów, zwłaszcza podczas wakacji z dziećmi, namiot kempingowy spełnia nie tylko funkcję sypialni, lecz także centrum rozrywki, zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje. Na dłuższe biwaki najlepiej sprawdza się więc namiot kempingowy 4-osobowy o wysokiej konstrukcji, która pozwala na swobodne wyprostowanie się w środku. Poczujemy się w takim namiocie prawie, jak w pokoju. Udogodnienie to docenimy zwłaszcza podczas deszczowej pogody, która może uziemić nas w namiocie na wiele godzin. W wysokim przedsionku można ustawić stolik z krzesłami oraz kuchenkę turystyczną, aby gotować i spędzać miło czas w czasie niepogody. 

Szybkość montażu

W wielu przypadkach ważnym kryterium wyboru namiotu kempingowego jest szybkość jego montażu oraz demontażu. Po długiej podróży samochodem na miejsce biwaku nie będziemy mieć po prostu siły na kilkugodzinne rozkładanie namiotu.

Szybkość montażu namiotu zależy od jego konstrukcji:

  • namioty o standardowej konstrukcji, ze szkieletem składającym się z pałąków – całość trzeba montować zgodnie z dość skomplikowaną konstrukcją, pierwszy raz jest trudny i może zająć naprawdę dużo czasu;
  • namioty samorozkładające – stelaż stanowi złożona już i odpowiednio napięta konstrukcja, którą wystarczy wyjąć z pokrowca i odpowiednio naprężyć – wygodne rozwiązanie, ale raczej dla 2-3 osób;
  • namioty pompowane – to bardzo praktyczna konstrukcja, lecz rzadko spotykana – stelaż skonstruowany jest w ten sposób, że trzeba go po prostu napompować. 

Dodatkowe udogodnienia

Na dodatkowe udogodnienia powinniśmy zwrócić uwagę, gdy planujemy dłuższy pobyt pod namiotem. Będzie nam z pewnością milej, jeśli w naszym namiocie, który ma zastępować domek kempingowy czy pokój w pensjonacie, pojawią się liczne otwory wentylacyjne, „okna” czy moskitiera. 

Skoro już wiesz, czym się kierować przy zakupie namiotu, znajdź swój idealny namiot kempingowy na stronie: www.e-horyzont.pl.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register