Napadł i okradł 60-letnią kobietę. Policjanci znaleźli sprawcę w Malborku

Policjanci operacyjni z Wydziału Przestępczości Przeciwko Mieniu zatrzymali 28-latka, który napadł na 60-letnią kobietę. Mężczyzna zabrał jej portfel, telefon oraz ją poturbował. Policjanci zatrzymali go kilka dni później. Ukrywał się na terenie Malborka. 28-latek został tymczasowo aresztowany.

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który w Elblągu napadł na 60-letnią kobietę. Do zdarzenia doszło gdy ta wychodziła z toalety w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawca uderzył ją, przewrócił na podłogę a następnie zabrał portfel oraz telefon. Mężczyzna zaraz po tym uciekł. Sprawą zajęli się policjanci operacyjni,  którzy po dwóch dniach mieli już trop sprawcy. Kolejne dni przyniosły ustalenie gdzie obecnie przebywa i w konsekwencji zatrzymanie go.

Mężczyzna ukrywał się na terenie Malborka. Zatrzymany sprawca to 28-latek, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa m.in. za rozbój.

Jak ustalili policjanci rok temu zakończył on odbywanie kary pozbawienia wolności. Teraz wróci do miejsca odosobnienia. Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował tymczasowo 28-latka na 3 miesiące. Będzie on odpowiadał za dokonanie rozboju. Może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register