Narkotyki i włamania. Elblążanin zatrzymany przez policję

88 gramów marihuany miał w mieszkaniu pewien 38-latek z Elbląga. Policjanci odwiedzili go rano w mieszkaniu, a gdy ten usłyszał, pukanie do drzwi i głośne „Policja”, wyrzucił przez okno jedno foliowe zawiniątko z suszem. Drugie foliowe zawiniątko również z marihuaną funkcjonariusze znaleźli u niego w mieszkaniu.

To jednak nie koniec a właściwie początek całej historii. Mężczyzna był bowiem typowany do kradzieży w drogerii przy ul. Królewieckiej. Tam miał bowiem zabrać ze sklepu nie płacąc za niego, towar o łącznej wartości 830 złotych. Były to głównie maszynki do golenia.

Mężczyznę typowano również do kradzieży z włamaniem do jednego z budynków na terenie Elbląga. 38-latek kilkakrotnie włamywał się do wspomnianego budynku, wynosząc mienie od kabli i grzejników zaczynając na łóżkach polowych kończąc.

Dziś przedstawiono mu zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. 38-latek przyznał się do zarzucanych czynów. Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Taką bowiem górną granicę kary za włamanie przewiduje Kodeks Karny.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register