Narodowcy przejdą dziś ulicami Elbląga. Będą utrudnienia w komunikacji miejskiej

Po raz trzeci ugrupowania narodowe zorganizują dziś w Elbląg Marsz ku czci Żołnierzy Wyklętych. Po marszu odbędzie się wykład historyka Tomasza Greniucha.

24 lutego o godz. 14.00 ulicami Elbląga przejdzie III Elbląski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 na skwerze rtm. W. Pileckiego (obok szkoły muzycznej). Marsz przejdzie ulicami Traugutta, Górnośląska, Agrykola, aż do Ronda Żołnierzy Wyklętych.

Podczas marszu przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna – „Tożsamośc-Solidarnośc-Wspólnota”. Zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na propagowanie wiedzy i pamięci  o bohaterach w postaci wystaw, prelekcji, wykładów, marszów pamięci oraz koncertów patriotycznych.

Po zakończeniu marszu zapraszamy do sali przy Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski na wykład Tomasza Greniucha  promującego swoją najnowszą książkę – „Śmiertelni.Historia oparta na faktach”.

Organizatorami marszu są: Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci, Obóz Narodowo-Radykalny, Stowarzyszenie Wolność i Niepodległość, Komitet Społeczny-Zjednoczeni Dla Narodu. Swój wkład w organizację marszu mają również kibice Olimpii Elbląg.

ZKM w Elblągu informuje, że ze względu na organizację przemarszu ul. Traugutta, Górnośląską, Agrykola do Ronda Żołnierzy Wyklętych, 24 lutego 2018 (sobota) w godzinach od 14:30 do 15:30 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych nr 6, 8, 13, 16, 17 i 31.

Fot. archiwum

 

1 komentarz

  • fu.kduck Reply

    24 lutego 2018 at 22:13

    Elblag wolny od faszystow z ONR i PiS!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register