Nasz Czytelnik: kupują duże auta i nie mogą dobrze zaparkować

Od jakiegoś czasu przez elbląskie media przewija się temat nieprawidłowego parkowania samochodów na terenie Elbląga. Duże zainteresowanie budzą zdjęcia takich „błędów parkingowych”. Nasz czytelnik zwraca uwagę na pewien aspekt tego problemu.

Pan Mieczysław napisał do nas w tej sprawie.

„W gazetach widziałem zdjęcia źle parkowanych samochodów. Wybrałem się na spacer po mieście zwracając na to uwagę. Faktem jest, że w Elblągu jest coraz mniej miejsc postojowych. Jednak to sami kierowcy też utrudniają sobie życie. Parkują auta szybko i niechlujnie, nie patrząc nawet czy obok zmieści się inne auto. Jeszcze jeden problem.

Popularne stają się coraz większe samochody ich gabaryty rosną ale kupujący tak duże samochody nie pomyślą nawet, że są całkowicie niepraktyczne w tak zatłoczonym mieście jak Elbląg. Ci ludzie kupuję duże auta i nie potrafią ich prawidłowo zaparkować. Dlatego często stają tak, że zajmują nawet 2-3 miejsca innym kierowcom.

Uważam, że konieczność szybkiego zaparkowania auta nie zwalnia kierowców z myślenia też o innych. Jak nie potraficie parkować i nie umiecie myśleć, to kupujcie chociaż mniejsze samochody”.

fot. nadesłane.

1 komentarz

  • Albert Pierrepoint Reply

    13 marca 2019 at 13:33

    Dlaczego parkingów nie robią w “jodełkę” tylko prostopadle i ciasno? Bo debil tak projektuje?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register