Nie chciał „Atak” weźmie „Concordia”? Hotel „Stadion” ma dalej funkcjonować

Obiekt byłego hotelu Stadion wraz z terenami przyległymi może na okres 15 lat wydzierżawić klub sportowy „Concordia”. Stosowny projekt uchwały ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta Elbląga. Przypomnijmy, że wcześniej ten teren miał przejąć IKS „Atak” jednak klub zrezygnował.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku władze miasta zdecydowały o likwidacji hotelu Stadion (pomimo protestów pracowników). Obiekt wraz z terenem miał przejąć na własne potrzeby Integracyjny Klub Sportowy „Atak”. Klub wstępnie był zainteresowany jednak już po przyjęciu uchwały przez Radę Miasta Elbląga zrezygnował z tego zamiaru.

Teraz o dzierżawę na okres 15 lat hotelu i terenów przyległych stara się MMKS „Concordia” Elbląg. Projekt uchwały w tej sprawie ponownie więc trafi pod obrady radnych miejskich.

Na terenach będących przedmiotem uchwały zlokalizowane są: boisko piłkarskie przy ul. Mazurskiej –stadion sportowy przy ul. Krakusa25 –budynek obiektu noclegowego – parterowy budynek zaplecza szatniowego –parking zdrogą dojazdową.

MMKS „Concordia” Elbląg od lat jest jedynym użytkownikiem zarówno stadionu przy ul. Krakusa, gdzie posiada również siedzibę klubu, jaki boiska piłkarskiego w Parku Modrzewie(ul. Mazurska).

Obiekt noclegowy (wyłączony z eksploatacji od maja 2017 r.) i stadion piłkarski wraz z parkingiem są usytuowane w jednym wspólnym kompleksie oraz posiadają wspólną infrastrukturę drogową i komunikacji pieszej.

Klub, po przeprowadzeniu niezbędnej modernizacji obiektu noclegowego, wznowi działalność hotelową w standardzie dwugwiazdkowym, a obiekt służyć będzie zarówno gościom indywidualnym jak i organizacji piłkarskich obozów szkoleniowych.

W obiekcie zatrudnionych zostanie 5-6 osób. Na terenie zielonym przed budynkiem hotelowym zostanie stworzone miejsce do rekreacji i wypoczynku – ścieżka zdrowia i siłownia na świeżym powietrzu.

Przy boisku głównym zostanie wybudowane małe piłkarskie boisko trawiaste na potrzeby szkółki piłkarskiej. Dochody z działalności hotelarskiej w całości przeznaczone będą na działalność statutową.

Wydzierżawienie ww. terenów, o które wnioskuje MMKS „Concordia” na 15 lat, umożliwi wznowienie działalności hotelowej w obiekcie noclegowym, bez konieczności ponoszenia nakładów z budżetu miasta, pozwoli również (po przekazaniu boisk piłkarskich)na znaczne oszczędności związane z utrzymaniem miejskiej bazy sportowej.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/atak-najpierw-chcial-hotel-a-terazrezygnuje-co-teraz-zrobi-miasto/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register