Nie podobała mu się impreza w parku na Woli. Wywołał alarm bombowy

Dzielnicowi z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się. Za swoje żarty mężczyzna odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu po południu wolscy policjanci zostali poinformowani, że na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że impreza, która odbywa się w parku na Woli jest nielegalna oraz że jest tam podłożona bomba. Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu z jednej strony zweryfikowanie prawdziwości tej informacji, a z drugiej – dotarcie do osoby dzwoniącej. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Dzielnicowi przystąpili do ustalania tożsamości telefonującego. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze niedługo po zdarzeniu zatrzymali do tej sprawy 63-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W prokuraturze podejrzany usłyszał zarzut za wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za czyn, o który podejrzany jest mężczyzna, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register