Nie uwierzysz co zrobił ten rowerzysta z Elbląga. To trzeba zobaczyć!

Rowerzyści są często ofiarami wypadków komunikacyjnych na ulicach naszego miasta. Niestety zdarza się, że sami takie wypadki powodują swoim nierozważnym zachowaniem. Tak jak w tym wypadku na skrzyżowaniu w Elblągu, gdzie o mało nie doszło do tragedii.

Film z tego niebezpiecznego zdarzenia nagrał jeden z elblążan i upublicznił w Internecie. Warto go obejrzeć, chociażby dla przestrogi, aby uświadomić rowerzystom jak bardzo powinni uważać przy pokonywaniu skrzyżowań.

Przy ul. Grochowskiej rowerzysta dość szybko wjeżdża na skrzyżowanie. Na widok nadjeżdżającego samochodu zaczyna gwałtownie hamować…i przewraca się na skrzyżowaniu. Tuż przed jadącymi samochodami. Podnosi się i opuszcza powoli skrzyżowanie…

Rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Należy również pamiętać, że zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. nr 32, poz. 262 z późn.zm.), rower – jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być wyposażony w: światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu, światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające – z tyłu, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Policjanci z elbląskiej drogówki apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści powinni bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Konsekwencje zderzenia rowerzysty z samochodem mogą być bardzo poważne, a czasem tragiczne.

Co powinni wiedzieć rowerzyści poruszający się po ulicach miasta? O tym przeczytasz tu: http://fakty.elblag.pl/rowerzysci-pytaja-policja-odpowiada/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register