Niebezpieczne skrzyżowanie zostanie zastąpione…rondem

W końcu! Jak donosi Telewizja Truso niebezpieczne skrzyżowanie ul. Kościuszki i Królewieckiej, obok Szpitala Wojewódzkiego zostanie zamienione w trójwlotowe rondo. Taką inwestycję zapowiada Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Na taką decyzję czekali kierowcy z Elbląga, którzy codziennie zmagają się z trudnym i oblężonym skrzyżowaniem ulic Kościuszki z Królewiecką.

Nie dość, że ta krzyżówka jest mocno oblężona przez ruch kołowy, to jeszcze dochodzi tam do wielu kolizji, potrąceń pieszych i wypadków. Wykonanie skrętu w lewo, z ul Kościuszki w Królewiecką, w godzinach szczytu graniczyło z cudem.

Od dłuższego czasu kierowcy oraz radni miejscy apelowali do władz miasta o wykonanie ronda lub sygnalizacji świetlnej.

Teraz, przed wyborami samorządowymi, okazuje się iż jest to możliwe do realizacji.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Elblągu poinformowała na antenie TV Truso, że takie rondo – trójwlotowe pojawi się jeszcze na tym skrzyżowaniu. Wykonawcą ma być Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie koszt realizacji tej inwestycji.

Ten odcinek ul. Królewieckiej należy do najmniej bezpiecznych tras w Elblągu. W celu poprawy bezpieczeństwa dwa przejścia dla pieszych przy ul. Królewieckiej (obok Szpitala Wojewódzkiego) zostały już wyposażone w specjalne, świetlne ostrzeżenia dla kierowców. Same przejścia są natomiast pomalowane na czerwono. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Sygnalizatory zasilane są bateriami słonecznymi. Ponadto samo przejście jest pomalowane na kolor czerwony.

Takie inwestycje drogowe w naszym mieście, mają za zadanie poprawić bezpieczeństwo szczególnie pieszych mieszkańców.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register