Nielegalne papierosy na elbląskim Targowisku. Wpadła z nimi Litwinka

O tym, że na elbląskim „Rynku” można kupić tańsze papierosy bez akcyzy wie chyba każdy. Wiedzą też o tym pogranicznicy – stąd ich udana akcja przechwycenia sporej partii takiego towaru.

40600 nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości prawie 28 tys. zł przechwycili 26 i 28 października w Małdytach i Elblągu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Papierosy należały do 50-letniego Polaka i 70-letniej obywatelki Litwy.

Na elbląskim targowisku 28 października funkcjonariusze ujawnili w torbie należącej do 70-letniej obywatelki Litwy 1100 papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzewali, że w jej boksie handlowym mogą się znajdować kolejne nielegalne papierosy, dlatego zdecydowali o jego przeszukaniu przez psa służbowego do wykrywania tytoniu. W jednym z kartonów znaleźli wkrótce 5500 papierosów.

Nielegalny towar został zabezpieczony i zdeponowany w Straży Granicznej w Elblągu, która prowadzi dalsze postępowania w tych sprawach.

Także w rejonie Małdyt 26 października strażnicy graniczni z Elbląga współdziałając z Warmińsko-Mazurskim Urzędem Celno-Skarbowym zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. Samochodem kierował 50-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego. W bagażniku przewoził 34 tys. różnych marek papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej.

Morski Oddział Straży Granicznej

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register