Nielegalne papierosy w węglu z Rosji

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Braniewie ujawnili nielegalne papierosy w pociągu przewożącym węgiel z Rosji. Kontrabandę wskazał skaner do prześwietlania wagonów.

Na początku października br. na kolejowym przejściu granicznym w Braniewie warmińsko-mazurscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili 90 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda ukryta była w składzie węgla w pociągu jadącym z Rosji.

Do kontroli wykorzystano wielkogabarytowy skaner RTG. Funkcjonariusz dokonujący interpretacji obrazu zauważył nieprawidłowości. W obrazie widoczna była inna gęstość towaru i jego regularne rysy.

Okazało się, że pod dość cienką warstwą węgla ukryte były kartony z papierosami.

Skaner wykorzystywany do prześwietlania wagonów został oddany do użytku w czerwcu br. W urządzeniu zastosowano nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz oprogramowanie zapewniające skanowanie 24h/d przez 7 dni w tygodniu, w każdych warunkach pogodowych. 

Skaner służy do wykrywania nielegalnych towarów, materiałów wybuchowych,  a w szczególności do wykrywania skrytek w elementach konstrukcyjnych. wszystkich rodzajów wagonów towarowych i kontenerów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register