Niespotykana w Bałtyku ryba znaleziona na plaży w Stegnie!

Martwy miecznik znaleziony na plaży w Stegnie. – Ciało ryby zostało przewiezione do Stacji Morskiej w Helu – poinformował Dom morświna na facebookowym profilu. To kolejny okaz znaleziony w ostatnich latach na polskim wybrzeżu.

Martwy miecznik ma 2 m i 6 cm długości. Na plaży w Stegnie przy wejściu nr 71 znalazły go służby sprzątające. Jak poinformował Radio Gdańsk Bartłomiej Arciszewski ze Stacji Morskiej UG w Helu, miecznik „jest w dobrym stanie, musiał paść niedawno. Na ciele nie miał żadnych uszkodzeń”. Wyniki sekcji zwłok mają być znane pod koniec tygodnia – podało Radio Gdańsk.

To już kolejny okaz ryby-wędrowca odnaleziony w ostatnich latach na plażach po polskiej stronie Bałtyku. W ubiegłym roku prawie 3-metrowego martwego miecznika znaleziono w Jantarze. W 2016 r. natomiast 2,5-metrowego osobnika może wyrzuciło na plażę w Dźwirzynie.

Mieczniki lub inaczej włóczniki żyją w oceanach oraz morzach: Czarnym, Azowskim, Śródziemnym i Marmara. Żywią się głównie głowonogami oraz mniejszymi od siebie rybami. Podczas polowań osiągają prędkość do 100 km/h. Dorosłe osobniki mogą mierzyć nawet 4,5 m przy masie około 540 kg.

Źródło: Gospodarka Morska

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register