Nietypowy wypadek! Klient komisu nagle ruszył samochodem i potrącił dwie osoby

Dość nietypowa sytuacja wydarzyła się w Elblągu na jednym z placów komisowych gdzie wystawione są do sprzedaży auta. Klient komisu w trakcie oględzin pojazdu uruchomił silnik i nagle ruszył autem, przejeżdżając towarzyszącą mu osobę oraz uderzając w dwa inne samochody. Policja prowadzi postępowanie pod kątem wypadku drogowego.

Informację tę publikujemy ku przestrodze oraz w celu zwiększenia uwagi podczas takich sytuacji jak zakup auta. Tej uwagi z pewnością zabrakło w minioną sobotę, gdzie na terenie placu komisowego doszło do poważnego w skutkach zdarzenia. Tam, 25-letni mężczyzna, który wraz z matką oglądał auta, poprosił pracownika komisu o możliwość dokładniejszego obejrzenia jednego z chevroletów. Wsiadł za kierownicę, uruchomił pojazd i… ruszył nagle naprzód potrącając towarzyszącą mu 65-letnią matkę stojącą przed pojazdem oraz 45-letniego pracownika komisu.

Ten ostatni zdołał wskoczyć na maskę auta, co uchroniło go przed odniesieniem obrażeń. Chevrolet za kierownicą, którego siedział 25-latek zanim się zatrzymał uderzył jeszcze w dwa inne auta. Jedno z nich siłą rozpędu uderzyło w latarnię. Ranna w całym zdarzeniu została 65-latka, którą z obrażeniami nóg przewieziono karetką do szpitala. 25-latek, który kierował autem był trzeźwy i miał prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozwagę w sytuacjach gdzie emocje związane z kupnem nowego samochodu mogą przysłonić racjonalne myślenie i czynności jakie kierujący powinien wykonać wsiadając do auta tym bardziej auta, którego nie zna i wcześniej nim nie kierował.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register