Niewybuch eksplodował pod Elblągiem. Jedna osoba ranna!

38-letni mężczyzna został ranny podczas wykonywania prac budowlanych związanych ze wzmacnianiem brzegów rzeki Elbląg. Do zdarzenia doszło w okolicach Nowakowa, a przyczyna, to niewybuch z czasów II Wojny Światowej.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.10) w okolicach Nowakowo. Tam, 38-letni pracownik został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy z raną „postrzałową”. Tak została ona zakwalifikowana przez zespół medyczny. Wcześniej mężczyzna podczas prac budowlanych miał, naciąć element znajdującego się w ziemi granatu nasadkowego z czasów II Wojny Światowej. 38-latka poddano w szpitalu operacji, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fragmenty “niewybuchu” pozostałe na miejscu zostały zabezpieczone przez saperów i przewiezione na poligon w celu zniszczenia. 

Policja apeluje do mieszkańców o to, by w przypadku natknięcia się na różnego rodzaju pozostałości powojenne, nie ruszać ich, nie przemieszczać a zabezpieczyć takie miejsce, oznaczyć je i powiadomić odpowiednie służby dzwoniąc pod nr alarmowy 112 lub 997.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

fot. zdjęcie poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register