Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się na…policjanta

Dwaj policjanci z Tolkmicka zatrzymali 29-latka, który próbował ukraść sprzęt wędkarski z jednego z pomieszczeń gospodarczych na terenie Tolkmicka. Dodatkowo okazało się, że na „robotę” przyjechał skradzionym rowerem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci po służbie spędzali czas na posesji jednego z nich. W pewnym momencie zauważyli mężczyznę, który jeździ rowerem od domu do domu jakby czegoś lub kogoś szukał. To ich zainteresowało. Zauważyli jak tajemniczy mężczyzna zostawia rower i wchodzi do jednej z przydomowych komórek.

Policjanci ruszyli by zatrzymać sprawcę podejrzewali bowiem, że chce on stamtąd zabrać rzeczy. Nie pomylili się. 29-latek w chwili zatrzymania miał spakowane wędki które zabrał z komórki. Jak się okazało rower, którym przyjechał również pochodził z kradzieży. Tydzień temu zginął na terenie Tolkmicka. Rower następnego dnia przekazano dla prawowitego właściciela. 29-latek w maju zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności.

Teraz odpowie za kolejne popełnione przestępstwa. Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register