Nocny pościg za motocyklistą w Elblągu. Pod prąd na “siódemce”

25-letni mężczyzna, który w nocy próbował uniknąć zatrzymania do kontroli drogowej resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Jego motocykl został unieruchomiony chwilę przed tym jak usiłował wjechać pod prąd na drogę nr 7 w kierunku Gdańska.

Była godzina 2 w nocy gdy policjanci poruszający się radiowozem z wideorejestratorem zmierzyli prędkość jadącego al. Grunwaldzką motocykla. Wynik pomiaru to 101 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Postanowili więc zatrzymać motocyklistę do kontroli, ten miał zupełnie inny, wręcz odwrotny plan.

Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych motocyklista nie zatrzymywał się. Uciekał łamiąc przepisy drogowe i przekraczając dozwoloną prędkość. Jechał ulicą Lotniczą, Skrzydlatą i w konsekwencji został zatrzymany gdy uciekając, próbował wjechać pod prąd w kierunku Gdańska na drogę nr 7.

Okazało się, że kierującym jest 25-latek. Mężczyzna był trzeźwy. Policjantom tłumaczył się tym, że nie zauważył próby zatrzymania go do kontroli oraz pościgu. Materiał z wideorejestratora zostanie przekazany do sądu. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej to obecnie przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register