Nowa dyrektor EPT. Jakie ma plany?

O swojej wizji Elbląskiego Parku Technologicznego, nastawieniu na ekologię i efektywność energetyczną i tym co zamierza zrobić w pierwszej kolejności, mówi, Urszula Małek, nowa dyrektorka Parku. Nieco wcześniej z rąk prezydenta Witolda Wróblewskiego odebrała oficjalnie nominację na dyrektorskie stanowisko.

Tak jak zapowiadałem kilka tygodni temu, kiedy nowa Pani dyrektor załatwi wszystkie formalności będziemy mogli się z Państwem spotkać i powiedzieć więcej o nowym otwarciu w EPT. Z dniem dzisiejszym oficjalnie funkcję dyrektora obejmuje Pani Urszula Małek. Jest to osoba z bogatym doświadczeniem i wiedzą i dlatego  mam przekonanie, że nastawi EPT na właściwy kierunek – mówił prezydent Wróblewski. – To powinno być miejsce łączące potencjał naszych uczelni, firm, studentów, miejsce dobrej współpracy samorządu z biznesem. Chcę, żeby w tym kierunku EPT mocniej się rozwijało.  Jeszcze raz serdecznie gratuluję Pani Małek i życzę jej sukcesów – dodał prezydent

Na co stawia nowa Pani dyrektor?

Od dziś jestem dyrektorem EPT, według mnie powinno być to miejsce przepływu wiedzy od jednostek naukowo-badawczych do przemysłu i z powrotem. Nasz elbląski biznes powinien również współpracować  z uczelniami, a więc PWSZ, EUHE i dodatkowo z EPGiK. Ponadto, skoro jesteśmy Parkiem, chcę aby było to miejsce, gdzie ludzie czują się dobrze, liczyć się będzie nie tylko budynek ale idea. Postaram się również wykorzystać potencjał i rozwinąć funkcjonowanie laboratoriów pracujących w EPT – precyzowała Urszula Małek. – Postawię też na ekologię i efektywność energetyczną, a więc specjalności, w których dobrze się czuję, choć nie będę zaniedbywać innych sektorów.

Nowa Pani dyrektor podkreśliła również: – Wszyscy, bez względu na to czy jesteśmy urzędnikami, czy przedsiębiorcami, powinniśmy zrobić to co możliwe by przeciwdziałać ociepleniu klimatu i likwidować smog. W tym zakresie dopasujemy działania EPT do wielkości i potrzeb miasta.

A o swoich pierwszych dniach w pracy mówiła: – Tam jest 11 osobowy zespół, pierwszy miesiąc poświęcę na to, by rozpoznać jego kompetencje, zobaczę co można zmienić, jakie rzeczy dalej u pracowników rozwijać.

Nowa Pani dyrektor chce również, aby za kilka lat EPT było swoistym centrum efektywności energetycznej, gdzie różne podmioty będą mogły uzyskać wiedzę na temat rozwiązań jakie mogą zastosować u siebie, by stać się miejscami właśnie efektywnymi energetycznie.

nowa dyrektorka EPT

nowa dyrektorka EPT

nowa dyrektorka EPT

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register