Nowa linia autobusowa na Dębicę w Elblągu

Ważne udogodnienie w elbląskiej komunikacji. Już wkrótce uruchomiona zostanie autobusowa Linia C, której trasa umożliwi dojazd do dwóch elbląskich nekropolii. Uruchomienie linii zapowiedział dziś podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

– Na bieżąco monitorujemy sytuację w komunikacji miejskiej i jeśli jest to możliwe wprowadzamy korekty w rozkładach jazdy. Przeprowadziliśmy diagnozę, z której wynikała potrzeba stworzenia dodatkowej linii, zapewniającej bezpośredni dojazd do elbląskich cmentarzy, linia C  jest właśnie odpowiedzią na te potrzeby – informował Witold Wróblewski prezydent Elbląga – We wrześniu podnieśliśmy ceny biletów o 80 groszy, przede wszystkim z przyczyn ekonomicznych, wzrostu cen paliw i prądu. Ponieważ występuje potrzeba sprawnego dojechania do cmentarzy, udało się nam jednak wypracować środki na uruchomienie nowej linii. Zostanie ona wprowadzona od 20 listopada – wskazywał prezydent Wróblewski.

Nowa linia prowadzić będzie od osiedla Nad Jarem, przez osiedle Metalowców do cmentarza Agrykola i dalej ul. Nowowiejską – 12 Lutego – Hetmańską – Grunwaldzką – Żeromskiego i Bema, a następnie ul. Łęczycką do cmentarza Dębica – To wyjście naprzeciw głosów elbląskich pasażerów – podkreślił Wróblewski.

– Do tej pory było połączenie znad Jaru na cmentarze, ale z przesiadką. Teraz tworzymy linię bez przesiadek, planujemy pięć kursów dziennie i oczywiście kursy powrotne – zaznaczył wiceprezydent Janusz Nowak.

1 komentarz

  • Piotr Reply

    14 listopada 2022 at 13:31

    Myślę, że ta nowa linia autobusowa na Dębicę mogłaby jeszcze o Malbork, Nowakowo, a nawet Pasłęk zahaczyć… Szybko, na skróty, rano wyjeżdżasz, wieczorem wracasz…w sam raz dla Seniorów. Kto wymyślił coś takiego? To tylko w Elblągu.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register