Nowa prezes ETBS – czy taka spółka jest w Elblągu jeszcze potrzebna?

W konkursie na prezesa Elbląskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego wygrała Agnieszka Nowińska, do tej pory sprawująca funkcję dyrektora Sądu Okręgowego w Elblągu. Nowa prezes ETBS prywatni jest żoną dyrektora Biblioteki Elbląskiej Jacka Nowińskiego.

Agnieszka Nowińska przez ostatnie 15 lat pracowała jako dyrektor Sądu Okręgowego w Elblągu. To Ona odpowiadała za realizację inwestycji – budowę nowego obiektu wymiaru sprawiedliwości przy ul. Płk. Dąbka.

Jednak 31 grudnia 2017 r. Minister Sprawiedliwości odwołał Agnieszkę Nowińską ze stanowiska dyrektora Sądu Okręgowego w Elblągu. Odwołanie nastąpiło w związku ze złożoną przez Agnieszkę Nowińską rezygnacją z zajmowanego dotychczas stanowiska.

Nowińska aplikowała o stanowisko prezesa ETBS w związku z przejściem poprzedniego szefa spółki na emeryturę. Do konkursu ogłoszonego przez prezydenta miasta Witolda Wróblewskiego podeszły dwie osoby. Jednak jak informuje Magistrat tylko Agnieszka Nowińska spełniła wszystkie wymogi tego stanowiska.

Pytanie tylko czy taka spółka jak Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego jest jeszcze w Elblągu potrzebne. Zwłaszcza, że wchodzi w życie potężny, rządowy projekt „Mieszkanie Plus” i nasze miasto przeznaczyło już tereny na osiedle Zatorzu pod inwestycje mieszkaniowe.

Ostatnią znaczącą budową tej spółki była adaptacja na mieszkania budynków po szkole przy ul. Saperów 14 b. Obecnie spółka nowych inwestycji nie prowadzi,  głównie zarządza już wcześniej zrealizowanymi budynkami mieszkaniowymi przy ul. Żyrardowskiej, Nowodworskiej i Ogólnej. Te obowiązki mógłby jednak spokojnie przejąć Zarząd Budynków Komunalnych.

 

1 komentarz

  • Jeremi Reply

    12 stycznia 2018 at 20:16

    jeszcze będziemy wzdychać za mieszkaniem dla młodych. zajrzałem na https://mdmprogram.com/ i w dwa dni się rozeszło

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register