Nowe kierunki ekspansji PSH – Afryka i Bliski Wschód

Innowacyjna i badawcza działalność Polish Snail Holding z Elbląga w dziedzinie hodowli ślimaków powoduje zainteresowanie doświadczeniem i wiedzą elbląskiej spółki wielu przedsiębiorstw na całym świecie. Te rozległe kontakty to potwierdzenie faktu, że PSH w tej branży znajduje się na bardzo wysokim poziomie.

Trzeba zaznaczyć, że Polish Snail Holding to światowy lider w branży hodowli ślimaków i produkcji wyrobów spożywczych na bazie ich mięsa. Dodatkowo PSH, pod własną marką Molluscoo – wytwarza najlepszej jakości na rynku śluz ślimaków przeznaczony głównie na rynek kosmetyczny.

PSH to również potężne doświadczenie, innowacyjność i działalność badawcza nad towarową hodowlą ślimaków. Co roku specjaliści elbląskiej spółki szkolą hodowców nie tylko z Polski, ale również z wielu krajów świata.

– Marka PSH jest rozpoznawalna już praktycznie na całym świecie – wskazuje Damian Gajewski, prezes Polish Snail Holding z Elbląga. – Skutkuje to wieloma kontaktami w szeroko rozumianym świecie biznesu. To pokłosie nie tylko naszej obecności na wielu targach branżowych, ale również uznanie dla naszych badań nad procesem hodowli ślimaków oraz naszego sprawdzonego, skutecznego modelu biznesowego. Dodatkowo jest wielu hodowców ślimaków w różnych rejonach świata, którzy z nami już współpracują. Oni są również ambasadorami naszej marki.

Dlatego obecnie trwają rozmowy o poszerzeniu współpracy PSH w dwóch afrykańskich krajach – Nigerii i Ghany oraz na Bliskim Wschodzie. Z Polish Snail Holding chcą kooperować duże firmy hodowlane z tych krajów.

– Duże firmy producenckie w dziedzinie wytwarzania żywności doceniają przede wszystkim nasz sprawdzony, wydajny, doskonały technologicznie system hodowli ślimaków. Szczególnie interesującym dla nas wyzwaniem będzie współpraca przy uruchomieniu hodowli ślimaków na Półwyspie Arabskim. Będzie bowiem zlokalizowana na pustyni – dodaje Paweł Piwowarski, biolog spółki Polish Snail Holding. – Warunki dla ślimaków są dobre, jest to bowiem tzw. odmiana afrykańska tego zwierzęcia.

To na razie początek tak zaawansowanej współpracy elbląskiej spółki Polish Snail Holding z dużymi, zagranicznymi firmami z branży hodowli zwierząt. Jednak właśnie nawiązanie takich kontaktów to dowód na to, że PSH staje się marką globalną, której wiedzą i doświadczeniem w hodowli ślimaków interesują się potężne firmy z wielu rejonów świata, które operują w tej branży.

– Bardzo często otrzymujemy telefony czy wiadomości e-mail od osób zainteresowanych współpracą z nami – wskazuje Damian Gajewski, prezes PSH. – To dowód na to, że nasza działalność jest pozytywnie odbierana nie tylko w naszym kraju, Europie, ale i na całym świecie.

Polish Snail Holding -największa i jedyna firma w Polsce skupująca ślimaki od hodowców, przetwarzająca je na produkty, które są rzeczywiście dostępne na rynku. Współpracuje i szkoli setki hodowców ślimaków z Polski i Europy.

PSH to firma innowacyjna, która stale i na bieżąco prowadzi specjalistyczne badania nad procesem hodowli ślimaków i jego usprawnianiem, przetwarzaniem mięsa tych zwierząt w gotowe do spożycia produkty oraz produktowym zastosowaniem śluzu tych zwierząt (pod marką Molluscoo). Uzyskiwany przez PSH śluz jest jakościowo najlepszy na polskim rynku.

Firma wielokrotnie nagradzana za swą działalność biznesową: “Odkrycie Roku 2017”, “Dobra Marka 2018 Jakość*Zaufanie*Renoma”, “Żagle Warmii i Mazur- Najlepszy produkt i usługa”.

Nominacje w kategoriach: “Ambasador Innowacyjności”, “Orzeł Polskiej Przedsiębiorczości 2019″,”Firma Roku 2019”, “Polska Nagroda Innowacyjności 2019”.

fot. zdjęcie archiwalne.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register