Nowe lampy PSH pomagają w hodowli ślimaków

Polish Snail Holding, lider na rynku towarowej hodowli i spożywczego przetwórstwa mięsa ślimaków, cały czas dąży do profesjonalizacji procesu hodowlanego tych zwierząt u swoich partnerów. Spółka obecnie intensywnie pracuje nad wpływem odpowiedniego natężenia oświetlenia na przyspieszony rozwój i rozmnażanie ślimaków.

Oświetlenie niezwykle ważne w hodowli ślimaków

W Polsce w profesjonalnej hodowli towarowej ślimaków operuje się afrykańską odmianą tych zwierząt – szybciej dorastają i  ten sposób cykl hodowlany trwa po prostu krócej. Hodując ślimaki afrykańskie trzeba jednak zapewnić im odpowiednie oświetlenie, czyli takie warunki nasłonecznienia jakie panują na ich naturalnym kontynencie.

Dlaczego światło w hodowli ślimaków jest tak ważne? Paweł Piwowarski, specjalista firmy Polish Snail Holding, wskazuje, że w tym procesie hodowcy muszą umiejętnie wykorzystywać mikroklimat ślimaków – przede wszystkim instynkt tych zwierząt, którym do szybszego rozmnażania potrzebne jest światło o odpowiedniej barwie i natężeniu.

W polskich warunkach klimatycznych uzyskanie takiego nasłonecznienia jest niemożliwe. Dlatego hodowcy tej odmiany ślimaków muszą zapewnić zwierzętom odpowiednie sztuczne oświetlenie, o takiej samej długości, intensywności i barwie, jakie emituje słońce nad Afryką .

Do tej pory hodowcy musieli często wymieniać świetlówki w swoich lampach, bo te dość szybko się zużywały. Dzięki PSH to się zmieniło na lepsze.

 – To wiązało się z  dość wysokimi kosztami. Zastosowane tradycyjnych świetlówek ledowych natomiast nie wchodzi w grę, bo te emitują pewien rodzaj promieniowania UV, które ślimakom szkodzi – wyjaśnia Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.

Innowacyjne rozwiązanie PSH

Dlatego spółka Polish Snail Holding, jako jedyna firma w branży hodowli ślimaków, w kooperacji z firmą działającą w branży oświetleniowej opracowała nowatorski system lamp typu LED. Te nie tylko dają odpowiednio intensywne światło, podobne do tego jakie panuje w Afryce, nie szkodzą ślimakom w żaden sposób ale również zapewniają spore oszczędności hodowcom. To co ważne, tych lamp LED nie trzeba wymieniać tak często jak zwykłe świetlówki.

Nasze oświetlenie dokładnie imituje takie światło, jakie mają ślimaki w Afryce – zapewnia Paweł Piwowarski. – Dzięki temu zwierzęta te szybciej przystępują do rozrodu i proces ten przebiega dużo skuteczniej niż przy innym oświetleniu. Już setki takich lamp pracują w u naszych hodowców i efekt jest bardzo dobry.

PSH to ciągły rozwój hodowli ślimaków

To jednak nie koniec. Polish Snail Holding obecnie udoskonaliło swój autorski system oświetlenia aby rozwój tych zwierząt w warunkach hodowlanych był jeszcze szybszy i dawał lepsze efekty hodowcom. W tym roku PSH wprowadziło więc lampy LED nowej generacji.

Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która opracowała własny, autorski system oświetlenia odpowiedniego dla hodowli ślimaków w naszych, lokalnych warunkach. Dodatkowo teraz zwiększyliśmy ilość kalwinów na jedną lampę, zmodyfikowaliśmy rozłożenie paneli czerwonych, które zapewniają odpowiednią barwę światła pożądaną w hodowli ślimaków w naszych, rodzimych warunkach – mówi Paweł Piwowarski. – Ta udoskonalona barwa światła pomoże w szybszym i skuteczniejszym wzroście i procesie rozmnażania się ślimaków. Według naszych obserwacji ulepszy to znacznie proces hodowlany. Montujemy już te udoskonalone zestawy oświetleniowe u współpracujących z nami hodowców.

Profesjonalna hodowla ślimaków – nic nie jest tu przypadkowe

Jak wskazuje, w procesie hodowlanym PSH nie pozostawia nic przypadkowi.

– Wszystkie te czynniki mające bezpośredni wpływ na towarową hodowlę ślimaków są przez nas dokładnie analizowane i udoskonalane – dodaje Paweł Piwowarski.

W taki właśnie, przemyślany i koncepcyjny sposób działalności PSH cały czas dąży do profesjonalizacji tej działalności rolniczej oraz pomaga osiągnąć hodowcom ślimaków oczekiwany przez nich zysk w tej branży.

Więcej informacji o PSH na: www.polishsnailholding.com

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register