Nowe lampy PSH pomagają w hodowli ślimaków
Polish Snail Holding, lider na rynku towarowej hodowli i spożywczego przetwórstwa mięsa ślimaków, cały czas dąży do profesjonalizacji procesu hodowlanego tych zwierząt u swoich partnerów. Spółka obecnie intensywnie pracuje nad wpływem odpowiedniego natężenia oświetlenia na przyspieszony rozwój i rozmnażanie ślimaków.
Oświetlenie niezwykle ważne w hodowli ślimaków
W Polsce w profesjonalnej hodowli towarowej ślimaków operuje się afrykańską odmianą tych zwierząt – szybciej dorastają i ten sposób cykl hodowlany trwa po prostu krócej. Hodując ślimaki afrykańskie trzeba jednak zapewnić im odpowiednie oświetlenie, czyli takie warunki nasłonecznienia jakie panują na ich naturalnym kontynencie.
Dlaczego światło w hodowli ślimaków jest tak ważne? Paweł Piwowarski, specjalista firmy Polish Snail Holding, wskazuje, że w tym procesie hodowcy muszą umiejętnie wykorzystywać mikroklimat ślimaków – przede wszystkim instynkt tych zwierząt, którym do szybszego rozmnażania potrzebne jest światło o odpowiedniej barwie i natężeniu.
W polskich warunkach klimatycznych uzyskanie takiego nasłonecznienia jest niemożliwe. Dlatego hodowcy tej odmiany ślimaków muszą zapewnić zwierzętom odpowiednie sztuczne oświetlenie, o takiej samej długości, intensywności i barwie, jakie emituje słońce nad Afryką .
Do tej pory hodowcy musieli często wymieniać świetlówki w swoich lampach, bo te dość szybko się zużywały. Dzięki PSH to się zmieniło na lepsze.
– To wiązało się z dość wysokimi kosztami. Zastosowane tradycyjnych świetlówek ledowych natomiast nie wchodzi w grę, bo te emitują pewien rodzaj promieniowania UV, które ślimakom szkodzi – wyjaśnia Paweł Piwowarski z firmy Polish Snail Holding.
Innowacyjne rozwiązanie PSH
Dlatego spółka Polish Snail Holding, jako jedyna firma w branży hodowli ślimaków, w kooperacji z firmą działającą w branży oświetleniowej opracowała nowatorski system lamp typu LED. Te nie tylko dają odpowiednio intensywne światło, podobne do tego jakie panuje w Afryce, nie szkodzą ślimakom w żaden sposób ale również zapewniają spore oszczędności hodowcom. To co ważne, tych lamp LED nie trzeba wymieniać tak często jak zwykłe świetlówki.
– Nasze oświetlenie dokładnie imituje takie światło, jakie mają ślimaki w Afryce – zapewnia Paweł Piwowarski. – Dzięki temu zwierzęta te szybciej przystępują do rozrodu i proces ten przebiega dużo skuteczniej niż przy innym oświetleniu. Już setki takich lamp pracują w u naszych hodowców i efekt jest bardzo dobry.
PSH to ciągły rozwój hodowli ślimaków
To jednak nie koniec. Polish Snail Holding obecnie udoskonaliło swój autorski system oświetlenia aby rozwój tych zwierząt w warunkach hodowlanych był jeszcze szybszy i dawał lepsze efekty hodowcom. W tym roku PSH wprowadziło więc lampy LED nowej generacji.
–Jesteśmy jedyną firmą na rynku, która opracowała własny, autorski system oświetlenia odpowiedniego dla hodowli ślimaków w naszych, lokalnych warunkach. Dodatkowo teraz zwiększyliśmy ilość kalwinów na jedną lampę, zmodyfikowaliśmy rozłożenie paneli czerwonych, które zapewniają odpowiednią barwę światła pożądaną w hodowli ślimaków w naszych, rodzimych warunkach – mówi Paweł Piwowarski. – Ta udoskonalona barwa światła pomoże w szybszym i skuteczniejszym wzroście i procesie rozmnażania się ślimaków. Według naszych obserwacji ulepszy to znacznie proces hodowlany. Montujemy już te udoskonalone zestawy oświetleniowe u współpracujących z nami hodowców.
Profesjonalna hodowla ślimaków – nic nie jest tu przypadkowe
Jak wskazuje, w procesie hodowlanym PSH nie pozostawia nic przypadkowi.
– Wszystkie te czynniki mające bezpośredni wpływ na towarową hodowlę ślimaków są przez nas dokładnie analizowane i udoskonalane – dodaje Paweł Piwowarski.
W taki właśnie, przemyślany i koncepcyjny sposób działalności PSH cały czas dąży do profesjonalizacji tej działalności rolniczej oraz pomaga osiągnąć hodowcom ślimaków oczekiwany przez nich zysk w tej branży.
Więcej informacji o PSH na: www.polishsnailholding.com
0 komentarzy