Nowe motocykle BMW dla policji

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji otrzymał 10 nowych motocykli. Pojazdy zostały zakupione w ramach przygotowań do „Szczytu NATO”. Motocykle zostały specjalnie przygotowane przez firmę BMW do służby w Policji. BMW R1200RT w wersji MONACHIUM jest maszyną, którą wykorzystuje większość policji w Europie.

W ramach przygotowań do „Szczytu NATO” Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji otrzymał 10 nowych motocykli BMW. Pojazdy zostały specjalnie przygotowane przez firmę BMW, dzięki temu mogą wykorzystane w Policji.

BMW R1200RT w wersji MONACHIUM jest maszyną, którą wykorzystuje większość policji w Europie.  Silnik tej potężnej maszyny generuje 125KM i rozpędza się do ponad 200km/h. Dzięki Sterowane elektroniczne zawieszenie ASC sprawia, że motocykl można bardzo łatwo kontrolować. Dzięki temu zachowuje stabilność na każdej drodze, co jest bardzo istotne w pracy policjantów.

Zaletą motocykli jest bardzo elastyczna jednostka napędowa i układ przeniesienia napędu poprzez wał kardana, który jest praktycznie bezobsługowy.

Podczas „Szczytu NATO” policjanci pełniący służbę na motocyklach będą prowadzili pilotaże ważnych osobistości i zabezpieczali przejazdy kolumn.

Policjanci warszawskiej „drogówki” w swojej codziennej pracy wykorzystują motocykle, dzięki temu dużo sprawniej mogą przemieszczać się po ulicach Warszawy.

bmwmotobmwmoto2

 

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register