Nowy chodnik na osiedlu “Za Politechniką”. Kosztował 250 tys. zł

Zakończyła się budowa chodnika łączącego ul. Kolejową i ul. Willową z Al. Grunwaldzką. Inwestycja, o którą zabiegali mieszkańcy kosztowała ponad 250 tys. zł. Zadanie zrealizowane zostało we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Zrzeszeni”.

– Ten temat już od dłuższego czasu był poruszany przez spółdzielnię „Zrzeszeni”, moim zdaniem ta inicjatywa była warta poparcia, dlatego przygotowaliśmy wspólnie ze spółdzielnią całą procedurę. Efekt jest taki, że mamy zbudowany chodnik łączący Aleję Grunwaldzką z terenami należącymi do spółdzielni, ale i z pobliskim osiedlem domków jednorodzinnych. Jego długość wynosi około 300 metrów. Jest oświetlony najnowszej generacji lampami. Mamy też ławeczki. Ten teren będzie wykorzystywany. Obok jest hala sportowa, szkoła kościół. Będzie teraz do tych obiektów bezpieczne dojście. Chcę podziękować panu prezesowi i spółdzielni za gorliwość w nieustawaniu w tym, aby ta inwestycja została zrealizowana – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

– To mieszkańcy wydeptali tę ścieżkę. Dzisiaj się cieszymy, bo praktycznie osiedle zostało uzupełnione tym chodnikiem. Część chodnika przy Hali Sportowo-Widowiskowej już istniała, ale brakowało nam przedłużenia do ul. Kolejowej. Dzięki ścieżce ten teren stał się bardzo atrakcyjny pod względem rekreacyjnym, część ludzi jeździ na rowerach, część wychodzi na spacer z psami. To bardzo ważna i istotna inwestycja w tej części osiedla – mówił Adam Basiukiewicz, prezes spółdzielni mieszkaniowej „Zrzeszeni”.

Zakres prac polegał na:

  •     budowie chodnika łączącego Aleję Grunwaldzką z ulicą Willową i Kolejową o długości ok. 316 m i szerokości 2,0m oraz 1,5m,
  •     budowie trzynastu nowych latarni oświetleniowych stalowych ocynkowanych o wysokości 5,00 m wraz z oprawami oświetleniowymi  typu LED o mocy 27W,
  •     ustawieniu 4 ławek parkowych oraz pojemników plastikowych na odpady,
  •     uporządkowaniu terenu w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego chodnika wraz humusowaniem i obsianiem trawą

Inwestycja kosztowała  254 709,68 zł. Wykonawcą była elbląska firma Usługi Brukarskie s.c. Mariusz Stankiewicz, Krzysztof Kuźma, Marian Mazur.

zakończenie budowy chodnika

zakończenie budowy chodnika

zakończenie budowy chodnika

zakończenie budowy chodnika

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register